Міжнародний день мігранта: скільки українців нині перебувають за кордоном

 18 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію про захист прав всіх трудящих-мігрантів та членів їх сімей. Через десять років, в 2000 році,  Генасамблея ООН заснувала Міжнародний день мігранта і постановила відзначати його щорічно 18 грудня. Таке рішення було ухвалено у зв’язку з тим, що останніми роками кількість мігрантів у всьому світі значно зросла.

Мета Міжнародного дня мігрантів — зміцнити глобальні заходи захисту біженців і мігрантів.

Світова статистика

За даними ООН, частка мігрантів в загальній чисельності жителів планети майже не змінюється протягом останніх десятиліть і становить близько 3,5%. Тобто кожна 35-та людина мешкала, навчалася або працювала за межами своєї країни.

Майже половина всіх мігрантів на планеті мешкають лише в десяти країнах: США, Німеччині, Саудівській Аравії, Росії, Великій Британії, ОАЕ Франції, Канаді, Австралії, Італії. Найбільше міжнародних мігрантів походить з Індії, Мексики та Китаю.

За приблизними підрахунками, нині у світі нараховується більше 300 мільйонів мігрантів.

Близько 75 мільйонів мігрантів перебувають у країнах Європи.

10% мігрантів – діти, яким ще не виповнилося 15 років, 48% – жінки.

Українські трудові мігранти та біженці

До початку повномасштабного російського вторгнення близько 3 мільйонів українців перебували  в інших країнах.

Зараз, на жаль, багато людей виїхали з України через повномасштабну війну, яку розпочала Росія. На початку повномасштабного вторгнення з України виїхали 7,7 млн людей, дехто повернувся, але близько 6,2 млн українців досі лишаються за кордоном.

За кількістю міжнародних мігрантів українського походження Україна посідає 8-ме місце.

 

 

Джерело: unn.ua,  ukrinform.ua
Фото: Pixabay

 

 

Related posts