Кожен п’ятий мешканець має міграційне минуле: Лейпциг стає все більш інтернаціональним

У Лейпцигу дедалі більше людей походять з родин іммігрантів: наприкінці березня 2023 року в Лейпцигу проживало близько 122 300 осіб з так званим міграційним минулим. Це відповідає приблизно 20 відсоткам або кожній п’ятій людині в суспільстві міста – і в той же час все ще нижче середнього показника по Німеччині в цілому. Такими є результати поточного квартального статистичного звіту (I/2023), який вже доступний для ознайомлення.

Частка людей з сімей іммігрантів та їхніх нащадків останнім часом значно зросла через імміграцію біженців та переміщених осіб з України.

Загалом у Лейпцигу зараз проживає близько 57 500 мігрантів-жінок і 64 800 мігрантів-чоловіків. Таким чином, співвідношення чоловіків і жінок з іммігрантським походженням приблизно відповідає середньому показнику по населенню. Найчисельнішою групою за походженням наразі є вихідці з України (близько 13 100), за ними йдуть лейпцигці з сирійським (близько 12 300), російським (близько 8 000), польським (близько 7 200) та румунським (близько 6 000) походженням.

Частка людей з міграційним минулим у Лейпцигу нижча за середній показник по Німеччині
Порівняно з середнім показником по Німеччині, який становить 28,7% людей з міграційним минулим (Федеральне статистичне управління), Лейпциг все ще приблизно на 9 відсоткових пунктів відстає від середнього показника. Найбільше  зростання було зафіксоване в Лейпцигу в 2015 та в 2022 роках.

 

 

Джерело: leipzig.de
Фото:© blvdone – stock.adobe.com