Dozwillia-Leipzig: Будуючи український простір у Лейпцигу

Ініціатива «Дозвілля Ляйпціг» знана в інтернеті під dozwillia-leipzig була заснована весною 2022 року. Волонтерки Оля Кащук (Бауманн) та Ліза Вальтер об’єдналися навколо ідеї створення гуртків для дітей з метою вивчення та вдосконалення української мови, культури, музики та літератури. Молоді матусі походять зі Львова та Луганська та об’єднали свої зусилля тут в Лейпцигу, уособлюючи у своїх баченнях схід та захід України.

Вони мають за ціль створення міцної громади в Лейпцигу, де діти та їхні батьки могли б «жити» своєю мовою – спілкуватися на різні теми, читати, співати українські пісні та вчитися українською. «Кожного дня, живучи за кордоном, ми – дорослі, та наші дітки спілкуємося декількома мовами з оточуючими. Це прекрасно. Ми теж хотіли створити для всіх можливість вчити або чути живу українську мову тут у Лейпцигу». Ініціатива також підтримує земляків, організовує та проводить концерти, читання, виставки, зустрічі. «Ми знаходимо та поєднуємо людей, маємо бачення проектів, ініціюємо їх та надихаємо наших співвітчизників з усіх куточків України. Вважаємо регулярні зустрічі у спокійній атмосфері – запорукою ментального здоров’я та підтримкою один одного за кордоном».

Оля Кащук: «Головним здобутком нашої діяльності ми вважаємо регулярні щотижневі заняття з української музики для дітей 3-5 років. Нещодавно ми набрали вже другу групу дітей віком від 5 до 7 років. Заняття проводить дитячий музичний педагог Олена Пєлічева, яка теж стала членкинею нашої організації. Крім того, до нас приєдналися майстрині живопису — Наталія Артамонова та Ольга Воронтцбехер — які організовують супровідні креативні заняття для діток».

Ліза Вальтер: «Вже з червня місяця ми організували та провели зустрічі українців у форматі пікніків „Розмова єднає“. До нас приєдналася велика кількість людей, які знайомилися між собою, ділилися проблемами та ставали друзями – створювалася громада. Попит на українську культурну програму в нашому місті зараз дуже великий, а бажання створювати щось разом у нас так багато, що проекти не тільки для дітей, а й для дорослих не змушують себе чекати. Ми тісно співпрацюємо з талановитими професійними артистами з України, що зараз проживають в Німеччині.  Було проведено декілька концертів української музики з кількістю гостей понад 150 людей за підтримки таких лейпцизьких організацій як Ariowitsch Haus, Dresdner59 e.V., католицької церкви Propstei St. Trinitatis».

Оля Кащук: «Також інші формати цікавлять нас: спільно з колегами — волонтерською організацією „Ukrainische Kulturinitiativen für Leipzig“ було проведено читання книги української письменниці Ксенії Фукс „12 годин чоловіка“. Окрім дорослої літератури, проводимо читання популярних дитячих книжок під музичний супровід акордеона та фортепіано в інтернаціональній дитячій бібліотеці „Bunte Büchothek“ за підтримки товариства Weltoffen e.V.

Було дуже приємно бачити людей, що приходять на наші зустрічі багато разів — це говорить про довіру до нас особисто та нашої ініціативи. Від жовтня замість пікніків ми запровадили зустрічі у форматі спільних вечорів, де ми готуємо українські страви: люди запрошені просто прийти та готувати тісто, спілкуватися, куховарити разом. Перші дві зустрічі були присвячені вареникам та принесли купу задоволення. В листопаді завдяки кооперації з товариством Leipzig helps Ukraine e.V. та українським освітнім ХАБом вдалося провести зустріч українців та пригостити майже 130 гостей голубцями та борщем. В грудні на зустрічі „Солодке Різдво“, де ми плануємо зблизити українську та місцеві громади, зареєстровано вже 220 осіб. Очікується цікава програма для дітей та музичний концерт від аматорських та профі музикантів.

Ми будемо раді співпраці з усіма, кому важлива доля української діаспори нашого міста. Щиро запрошуємо на наші наступні зустрічі та дякуємо за підтримку!»

Наші контакти:
Instagram: dozwillia_leipzig
Telegram: @dozwillia_leipzig
Email: dozwillia.leipzig@gmail.com
Tel.: +491628608982