Довга ніч науки в Лейпцигу

У п’ятницю, 23 червня 2023 року з 18:00 до 23:00  наукові установи Лейпцига  відкриють свої двері.

Lange Nacht der Wissenschaften (Довга ніч науки) – з безкоштовним входом і без реєстрації діти, школярі, молодь і всі шанувальники науки зможуть відвідати місця, які зазвичай належать царині науки — наукові установи Лейпцига гостинно відчиняють свої двері.

Бургомістр Лейпцига Буркхард Юнг наголошує, що ” Лейпциг має чудові наукові установи, які відповідають на виклики нашого часу. Особливо під час війни, кліматичної кризи, структурних змін і соціальної поляризації важливо зробити досягнення нашої науки видимими на місцевому та регіональному рівнях. Я дякую всім партнерам і прихильникам, які зробили можливою різноманітну програму вже 8-ї “Довгої ночі науки” в Лейпцигу”.

Понад 530 подій чекають на відвідувачів Lange Nacht der Wissenschaften

На 50 локаціях понад 100 установ представлять понад 530 заходів і покажуть розмаїття Лейпцига як міста науки. Наприклад, Лейпцизький дослідницький центр Global Dynamics проведе лекцію про штучний інтелект, Університетський медичний центр проведе заходи, присвячені поширеній хворобі ожиріння, а Інститут математики в природничих науках імені Макса Планка запропонує наукове шоу, де шанувальники ігор та головоломок зможуть дізнатися про ігри та випробувати їх на собі. Захоплююче знайомство з темами біорізноманіття та захисту навколишнього середовища забезпечить виставка, присвячена проекту LifeGate в університетському ботанічному саду, або численні практичні заняття для дітей у Німецькому центрі інтегративних досліджень біорізноманіття. Нобелівський лауреат професор доктор Сванте Пяябо відкриє вечір лекцією про неандертальську людину о 17:00 в Паулінумі Лейпцизького університету.

Повну програму “Довгої ночі наук” можна знайти на сайті www.wissen-in-leipzig.de. Там  події розташовані за форматом, тематикою, місцем проведення та установою. Таким чином, відвідувачі можуть заздалегідь спланувати свій вечір і скласти власний індивідуальний маршрут. Використовуючи вкладку меню “Мій вечір”, улюблені екскурсії, воркшопи та пропозиції можна додати до особистого списку, щоб спланувати, коли і де можна відвідати подію.

Огляд усіх наукових локацій, що беруть участь у програмі, надається на карті міста, яку можна завантажити з веб-сайту. Щоб дістатися від однієї установи до іншої, цього року також є можливість скористатися велосипедом nextbike. Код для безкоштовного користування з 17.00 до опівночі  можна знайти на сайті www.wissen-in-leipzig.de.

Більше інформації про заходи та перелік установ на сайті: wissen-in-leipzig.de

 

Джерело: www.leipzig.de
Фото: Lange Nacht der Wissenschaften, 2018 в BIO CITY LEIPZIG. leipzig.de