Безкоштовний вхід в музеї Лейпцига з 2024 року

З 2024 року постійні виставки муніципальних музеїв Лейпцига: Музею міської історії, Природничого музею, Музею образотворчого мистецтва та Музею сучасного мистецтва Грассі будуть безкоштовними для відвідувачів.

В такий спосіб влада Лейпцига планує залучити більше місцевих жителів та туристів до відвідування музеїв.

Безкоштовний вхід поширюватиметься на постійні експозиції, спеціальні виставки та заходи й надалі будуть платними, повідомили в міській раді Лейпцига.

Управління культури міста сподівається, що вільний вхід призведе до значного збільшення відвідувань місцевих музеїв жителями Лейпцига та туристами з інших міст. Ідея полягає в тому, щоб перетворити заклади культури в так звані “треті місця” (термін, що описує місця, де люди проводять час поза домом та роботою).

Витрати на дану ініціативу складатимуть близько 500 тис. євро на рік. Водночас музеї очікують підвищення інтересу до платних заходів та виставок внаслідок збільшення кількості відвідувачів, а також зростання продажів у музейних магазинах.

Впровадження безкоштовного входу на постійні виставки планувалось ще 2019 році, але через пандемію рішення відклали. Таким чином Лейпциг наслідує приклад інших міст, таких як Ессен (Музей Фолькванг) чи Лондон (Британський музей), які вже кілька років успішно практикують безкоштовний вхід до музеїв.

Відомо, що проект розрахований до 2027 року з можливим продовженням.

 

Джерело: Stadt Leipzig; Leipziginfo.de
Фото: Wikimedia Commons

Related posts