Авто на українських номерах проходитимуть техогляд у ФРН

Українських біженців змусять здійснювати техогляд їхніх автомобілів у Німеччині. Очікується, що він відбуватиметься за спрощеною процедурою, яка усуває деякі бюрократичні перепони.

Про це повідомляє DW.

Українцям, які перебувають під захистом у Німеччині як утікачі від війни, доведеться провести технічний огляд їхніх автомобілів з українськими номерами, якщо транспортні засоби перебувають у Німеччині понад рік. Про це домовились міністерства транспорту земель Німеччини. “Автомобілі перевірятимуться з точки зору безпеки для учасників дорожнього руху, а також на предмет дотримання норм щодо шкідливих викидів в атмосферу. Водночас, транспортні засоби не перевірятимуть на відповідність діючим у Німеччині і ЄС технічним вимогам, адже автомобілі продовжуватимуть перебувати на обліку в Україні”, – повідомили DW у п’ятницю, 2 червня, у мінтрансі землі Північний Рейн-Вестфалія. Ця земля наразі головує у конференії федеральних земель, тому профільне міністерство цієї землі від імені всіх земель 31 травня першим оприлюднило інформацію про те, що землі досягли попередньої домовленості про подовження пільгового періоду для українських авто у Німеччині.

Таким чином, автомобілі з України будуть звільнені від необхідності при техогляді надавати сертифікати відповідності технічним нормам ЄС.

Остаточний текст правил, як очікується, буде ухвалено до 9 червня. Після цього кожна земля окремо ухвалить і оприлюднить у стислі терміни відповідний документ. Лише після цього правила наберуть чинності, адже питання обліку автомобілів у Німеччині перебуває у компетенції федеральних земель.

Нові правила для автомобілів з України передбачають подовження пільгового періоду для них до 1 квітня 2024 року. Тобто, на авто з українськими номерами тимчасово не поширюється положення §20 Постанови федерального уряду про облік автомобілів (Fahrzeug-Zulassungsverordnung), згідно з яким автомобілі громадян третіх країн мають отримати німецькі номерні знаки не пізніше року перебування транспортних засобів у Німеччині.

Щоб і надалі їздити у Німеччині на українських номерах, не сплачувати транспортний збір і не робити німецьку автоцивілку, українцям треба отримати в органах обліку авто (Zulassungsstelle) за місцем проживання дозвіл на виняток з правила щодо обов’язкового обліку авто у Німеччині, прописаного у §20 відповідної постанови (Ausnahmegenehmigung). Такий дозвіл надаватиметься, якщо крім довідки про техогляд, виданої уповноваженими компаніями, такими як TÜV або DEKRA, водій надасть автоцивілку для тих, хто подорожує за кордон (Grenzversicherung).

Окремі земельні винятки втрачають чинність

У пресслужбі мінтрансу землі Нижня Саксонія повідомили, що у цій землі буде скасовано окрему пільгову процедуру для українських авто, ухвалену кілька місяців тому. Вона передбачала, що пільговий період для українців подовжувався до весни 2024 року – без необхідності проходити техогляд. Щойно землі узгодять деталі нових спільних правил для  автомобілів на українських номерах, вони будуть ухвалені та наберуть чинності і в цій землі, повідомили у земельному транспортному відомстві. Таким чином, техогляд автомобілів з України доведеться робити і у цій землі.

У федеральній землі Гессен, де навесні в односторонньому порядку подовжили пільговий період для українських авто до 30 червня, що погоджені з іншими землями спільні правила наберуть чинності у цій землі з 1 липня. Крім землі Гессен, пільги раніше на різний період часу були подовжені також у землях Бранденбург, Саксонія і Саксонія-Ангальт. У всіх цих землях на зміну окремим приписам прийде погоджене тепер продовження пільгового періоду до 1 квітня 2024 року.

Related posts