У Німеччині 8 березня (Міжнародний жіночий день) не є офіційним державним святом, але в деяких федеральних землях його відзначають як офіційний день рівності. Кожна федеральна земля має свої закони та політику щодо святкування цього дня. В різних регіонах країни відзначення весняного свята може відрізнятися.
Історія виникнення свята:
Насамперед зазначимо, що щорічне відзначення 8 Березня як Міжнародного жіночого дня було започатковано Організацією Об’єднаних Націй у 1977 р. — саме цей рік був проголошений ООН Міжнародним роком жінки. А вперше його відсвяткували у США в 1909 р. У Європі Міжнародний жіночий день вперше було відзначено 19 березня 1911 р. (в Австрії, Данії, Німеччині й Швейцарії). Тоді близько мільйона демонстрантів вийшли на вулиці з вимогою надати жінкам виборче право, право на оплату праці нарівні з чоловіками та право обіймати державні посади.
У Німеччині Міжнародний жіночий день вважається важливим святом, тому з ним вітають і на роботі, і в сім’ї та серед друзів. Традиції святкування можуть відрізнятися в залежності від місцевих звичаїв та індивідуальних уподобань.
- Демонстрації та протести: жіночі організації та феміністські групи проводять марші та акції, щоб привернути увагу до проблем, з якими стикаються жінки в сучасному світі, таких як насильство, нерівність та дискримінація.
- Форуми та конференції: відбуваються наукові конференції, де обговорюються питання жіночої емансипації та рівноправ’я.
- Культурні заходи: проводяться виставки, концерти та кіносеанси, присвячені жіночій тематиці.
- Вручення нагород: у цей день відзначають жінок, які внесли вагомий внесок у боротьбу за рівність статей та підвищення статусу жінок в суспільстві.
- Сімейні свята. У багатьох родинах на Міжнародний жіночий день святкують разом з мамами, бабусями та іншими жінками у сім’ї. Це може бути спільний обід, подарунки або інші форми святкування. В цей день згадують важливе значення жінки в родині та суспільства взагалом. До родинного столу можуть приєднатися друзі. Також багато хто йде в цей день в кафе чи ресторан, де зазвичай пропонуть святкові знижки чи приємні подарунки.
- На роботі колеги можуть зробити невеликий сюрприз, наприклад, приготувати каву або чай для жінок на робочому місці, прикрасити офіс квітами або подарувати невеликий подарунок.
Які теми піднімаються в суспільстві в цей день у ФРН?
- Рівність заробітної плати. В Німеччині жінки часто заробляють менше, ніж чоловіки, навіть виконуючи однакову роботу. Ця проблема є однією з найбільш актуальних, тому у міжнародний жіночий день активісти вимагають більшого уваги до неї.
- Насильство проти жінок. Жінки часто стикаються з насильством у відносинах, а також з сексуальним та гендерним приниженням. Привертаючи увагу до цієї проблеми, активісти вимагають більш ефективної реакції на такі випадки та захисту жвінок.
- Гендерна рівність. У ФРН, як і в багатьох інших країнах, жінки часто стикаються з дискримінацією в бізнесі, політиці та інших сферах.
- Права матерів. У Німеччині є питання, пов’язані з правами матерів, зокрема з недостатнім наданням підтримки. Також торкаються таких важливих питань, як повернення на роботу після декретної відпустки або з недостатнім доступом до дитячих садків.
Джерело: ukrainianingermany.de
та ін.інтернет-ресурси