Російські війська, що вторглися, знищують культурні об’єкти і спадщину України з самого першого дня. Війна вбиває людей, спустошує міста та інфраструктуру, залишаючи за собою розруху, злидні та розруху. Музеї та бібліотеки як хранителі культурної самобутності постраждали особливо сильно: війна вже спустошила понад 500 культурних установ і сфер суспільного життя. Назавжди загублені цінні свідчення української та європейської ідентичності.
Німецький музей книги та писемності в Лейпцигу відзначить перші роковини російського вторгнення коротким описом приголомшливих масштабів руйнувань: на виставці буде представлено серію зображень під назвою “до/після”, яка складається з безлічі фотографій, що демонструють жорстокість і вандалізм агресора в цій варварській війні. Фотографії також свідчать про безперервну жорстокість війни, яка вже принесла непоправні руйнування і на даний час не має осяжного кінця. Культурна нація в самому серці Європи перебуває під загрозою зникнення.
На виставці можна буде побачити у паперовому та електронному варіанті фото будівель Маріуполя до та після зруйнування, послухати лекцію про культуру України професора Олафа Хамана (Olaf Hamann).
Фотосерію “до/після” підготувала Христина Козловська. Письменниця з Івано-Франківської області з весни минулого року мешкає в еміграції в Лейпцигу разом із донькою. Можливість працювати в Німецькому музеї книги і письма та Німецькому інституті літератури в Лейпцигу вона отримала за допомогою гранту, наданого Федеральним уповноваженим з культури та засобів масової інформації.
Виставка триває з 25 лютого по 31 травня 2023 р.
Вхід вільний.
Адреса:
Німецький музей книги та письма
Deutscher Platz 1
04103 Leipzig