1. Опалювальний сезон у Німеччині триває з 1.10 по 30.4 (у деяких випадках з 15.9 по 15.5) або раніше/пізніше, якщо протягом тижня температура повітря на вулиці в нічний час опускається нижче 9°С.
2. Орендодавець повинен забезпечити можливість опалення квартири.
Він відповідає за лічильники витрати тепла.
3. Орендатор зобов’язаний опалювати і провітрювати квартиру, щоб уникнути утворення грибка.
4. Термостати
Думаю, що всі знають, що це.
Коротко, як працює:
Ви встановлюєте бажану температуру за допомогою термостатичної головки. Датчик температури порівнює це із кімнатною температурою. Результат передається на опалювальний клапан через штифт, який регулює подачу води.
Тобто термостат реагує на температуру кімнати.
Бажану температуру встановлюєте Ви.
Для орієнтації:
Рівень *: 6°C (символ зірки)
Рівень 1: 12°C
Рівень ☽: 14 ° С (символ Місяця)
Рівень 2: 16°C
Рівень 3: 20°C
Рівень 4: 24°C
Рівень 5: 28 ° С
5. Чим менше ви крутите термостати вгору-вниз, тим економніше вони працюють
Приклад:
Ви прогріли кімнату до 20 °. Вночі вимкнули батарею (з метою економії). Кімната охолоне до 16°.
Вранці вмикаєте батарею на 3. – термостат міряє температуру і починає працювати на повну котушку, щоб знову прогріти приміщення до 20 °.
6. Провітрювання
Правильна вентиляція допоможе заощадити на опаленні.
Вікна відчинені – опалення вимкнено! Це правило звучить просто та логічно, але про нього часто забувають. Якщо відкрити вікно, температура в приміщенні знижується.Датчик у термостатичній голівці розпізнає це та відкривається, щоб компенсувати падіння температури у приміщенні.
Таким чином, енергія витрачається марно доти, доки вікно знову не закриється і знову не буде досягнуто заданої кімнатної температури. Не треба опалювати вулицю.
Отже:
Якщо у вас запітніли вікна/або не запітніли – протріть їх насухо
Поверніть термостатичну головку на налаштування * або 0, провітріть протягом 10 хвилин, а потім знову встановіть бажане налаштування температури (в ідеалі у вітальні: 3).
Найефективніше провітрювання – це протяг, а не невелике відкриття вікна на півгодини. Повністю відкрийте вікно на 5-10 хвилин в холодну пору року.
7. Не закривайте датчик температури
Пройдіться по квартирі та звільніть датчики кімнатної температури або головки термостатів. Тому що все, що закриває, наприклад, штори, дивани, шафи тощо, викликає неефективність при обігріві.
Якщо датчики температури закриті, перед датчиком накопичується тепло. В результаті він “думає”, що у всій кімнаті тепліше, ніж насправді, і закриває його. В результаті комфортна для вас температура не досягається, але спостерігаються короткочасні сплески нагріву.
Будьте ощадливими!
Джерело: ASA_de
Фото: Alexander Mermelstein