Які стоматологічні послуги оплачує страховка у Німеччині

Загалом, страховка покриє все необхідне лікування, а саме: карієс (пломби), лікування каналів зубів (пульпіт та його ускладнення), лікування ясен (пародонтит, пародонтоз), у дитячому віці так само ортодонтія (брекети).
Однак є особливості, тому багато стоматологів вимагають доплати за те чи інше лікування.
Що належить робити і що оплачує страхова:
1. Контроль 2 рази на рік
2. Zаhnsteinentfernung (видалення зубного каменю) один раз на рік. Просте чищення без полірування ультразвуком. Не плутати з профчисткою зубів (professionele Zahnreinigung).
3. Пломби. Прості праксиси без доплати ставлять найпростіші пломби (амальгама, цемент). За доплату можна отримати кращі матеріали (фотополімер). Доплата рахується за кількістю поверхонь (кожна поверхня додатково 30-100 євро).
4. Анестезія покривається завжди, без неї  не мають права лікувати.

5. Діти: той самий контроль 2 рази у рік + навчальні маніпуляції. Повинні показувати, як чистити зуби, проводити обробку препаратами, що містять фтор, і профілактику карієсу. Плюс видалення каменів щорічно.
6. Ортодонтія. До 18 років страхова покриває 80-90% вартості послуг, а решту поверне після повного лікування. Однак, не все переймає страхова. Є критерії оцінки нерівності зубів чи порушення прикусу. Якщо порушення мінімальні ніхто не оплачуватиме. Якщо порушення серйозні, то все сплатить страхова.
7. Видалення покривається завжди 100%.
8. Рентген (маленькі знімки) покриває страхова.
9. Великий знімок (КТ, OPG) раз на рік для контролю. За потреби можна робити частіше.
10. Лікування пародонтозу раз на два роки покриває страхова. Це більш глибоке чищення ясенних кишень.
Тобто страхова покриває більшість базових потреб.

11.Протезування. Всім Вам зараз потрібно завести Bonusheft. Ходити мінімум раз на рік до стоматолога на контроль та ставити штемпель із контролем. Це дає бонус через 5 – 10 років. Страхова з таким бонусом дає більше грошей на протезування.
Що оплачує страхова під час протезування: на даний момент не більше 60% від базових послуг. Це найпростіші коронки, мости та знімні протези. Якщо ви хочете більше, страхова все одно сплатить лише 60% від базових послуг. Тобто різницю треба буде платити зі своєї кишені. Якщо є бонусхефт, то цей відсоток підвищується до 70% за 5 років і 75% за 10 років. Головне не пропускати і мінімум раз на рік бути у лікаря. Інакше бонус згорить.

Деякі страхові мають додаткові бонуси для своїх клієнтів і дають Zuschuß 60 Euro на профчистку зубів. Уточнюйте у своїй страховій.

Джерело: ASA_de

Фото: pxhere.com