Vernissage: Ukraine. Kreig in Europa

Україна та її боротьба за свободу проти загарбників

12 жовтня о 18 годині у Польському інституті , Маркт 10, відбудеться відкриття Vernissage: Ukraine. Kreig in Europa. 

Організатори: Христина Козловська ( поетеса, журналіст, письменниця з України), Стефан Стах (GWZO/Інститут історії та культури Східної Європи ім.Лейбніца) та Бернд Карвен (керівник програми, Польський інститут Берлін-Лейпцизьке відділення).

Двадцять два панно з текстами та зображеннями пояснюють передумови російської загарбницької війни. Створені безпосередньо у відповідь на війну експатріантів, вони відстежують незаконну військову агресію з 24 лютого 2022 року та дають огляд її довгої історії. Серед іншого, яскраво сформована виставка висвітлює різний історичний розвиток України та Росії, аналізує мотиви та схеми дій агресора та показує, як і на основі яких виправдальних наративів готувалася війна.
Виставку створено Українським інститутом національної пам’яті за дорученням Міністерства культури та інформаційної політики України, щоб привернути увагу та сколихнути західну громадськість.

Організатор: Польський інститут Берліна – Лейпцизька філія у співпраці з Інститутом культури та історії Східної Європи імені Лейбніца (GWZO), Лейпцизьким університетом та Центром історичних досліджень Берліна Польської Академії Наук.

Вернісаж триватиме до 31.12.2022
Інформація: www.cbh.pan.pl
Вхід вільний
Розклад: Пн-Пт 10:00-16:00 та під час заходів
Місце: Польський інститут, Маркт 10, 04109 Лейпциг

Джерело: Ukrainer in Leipzig