В Лейпцигу тиждень пам’яті до річниці російської загарбницької війни проти України

24 лютого 2023 року буде вже рік, як триває загарбницька війна в Україні. З моменту її початку місто Лейпциг підтримує своїх українських друзів та своє  місто-побратим Київ. 

Наступний тиждень – це тиждень пам’яті, тож  з 20 по 27 лютого 2023 року відбуватимуться численні заходи на знак солідарності з українцями. Заплановані виставки, світлові акції, кінопокази та дискусії, які запрошують мешканців Лейпцигу взяти участь та зробити свій внесок. Молебні про мир у Церкві Святого Миколая пройдуть у період відкриття та закриття цих заходів.

Заходи тижня пам’яті проводяться з ініціативи організацій громадянського суспільства та культурних установ, які підтримує місто Лейпциг.

Символ тижня пам’яті 

 

Український керамічний півник – символ  тижня пам’яті у Лейпцигу. Цей керамічний глечик у вигляді півня став популярним символом українського опору у розпал війни внаслідок російського нападу, оскільки дивом уцілів на кухонній полиці у сильно зруйнованому житловому будинку у селищі Бородянка. Журналіст Єлизавета Серватинська та художник Олександр Грехов сфотографували цей особливий глечик і створили арт-афішу з написом “Тримаймося”

Цей легко впізнаваний і дуже значущий символ для спільноти українських біженців свідчить не лише про величезну скорботу та втрати українського народу після року війни, а й про мужність, відвагу та надію.

Фото: Єлізавети Серватинської
Фото: Stadt Leipzig

Related posts