У Гамбурзі діти вивчатимуть українську мову в школах

У німецькому місті Гамбург запроваджують вивчення української мови та літератури з 2023 – 2024 навчального року. Викладання розпочнуть в Stadtteilschule / Gymnasium із 6 класів.

Про це повідомила німецько-українська асоціація Ukrainian Future.

У Гамбурзі з наступного навчального року українська мова отримує офіційний статус іноземної мови, яку можна обрати для вивчення в середній школі із 6 класу. Уроки будуть розраховані як на дітей, що приїхали нещодавно, так і на тих, які народились або проживають в Німеччині давно.

Пропонується два варіанти вивчення мови:

  • українська мова як мова за походженням – вивчатиметься як додатковий предмет з оцінкою в табелі;
  • українська мова як друга або третя іноземна мова – замінить одну з інших іноземних мов.

Для учнів буде можливість скласти випускний іспит, що дозволить підвищити академічні можливості та отримати гарну оцінку в табелі.

Зазначається, що місця навчання ще не визначені, оскільки Schulbehörde очікує на кількість дітей, які залишаться в наступному році. Наразі є перелік шкіл (по дві в кожному районі міста), де буде запропоновано вивчення української мови у другій половині дня тричі на тиждень. Навчання може проводитись у групах, які об’єднують учнів різного віку, наприклад, 5 та 6 класи.

“Вивчення української мови у школах є ініціативою Гамбурга, а не загальною програмою в країні. Наразі є великий запит від батьків, тому групи охочих зберуться”,– зазначають в асоціації Ukrainian Future.

Для організації навчання в школі треба зібрати 15 підписів батьків. Schulbehörde розглядає можливість створення більшої кількості місць у разі великої кількості заяв.

Джерело: uamedia.eu, фейсбук сторінка: Ukrainian Future.
Фото: pixabay.com

Related posts