Німеччина продовжує приймати біженців, які тікають від війни в Україні, та надає їм допомогу. Українці можуть в’їжджати на територію Німеччини без візи. Однак перебувати у країні без реєстрації дозволено в термін до 90 днів. Далі потрібно подати заявку на набуття статусу тимчасового захисту.
В Німеччині уряд продовжив статус захисту для українських біженців до березня 2025 року.
Оформити захист можуть:
- українці, які покинули домівки після 24 лютого 2022 року;
- люди без громадянства та громадяни інших країн, які до початку повномасштабного вторгнення перебували в Україні;
- члени родини (подружжя, партнери в цивільному шлюбі, неповнолітні діти та близькі родичі) українців та іноземці, які легально проживали в Україні;
- українці, які вже живуть на території Німеччини на підставі дозволу, термін дії якого незабаром закінчується;
- українці, які незадовго до 24 лютого 2022 року виїхали з України і не можуть повернутися.
Освіта для біженців у Німеччині
Діти в Німеччині можуть безкоштовно відвідувати німецьку школу. Для дорослих передбачені безкоштовні курси німецької мови.
Зазначимо, що дозвіл на проживання в Німеччині анулюється для тих, хто перебуває за межами території країни протягом більше ніж шість місяців. Допомога з безробіття буде продовжуватися, якщо ваша поїздка триватиме не більше ніж три тижні.
Німеччина не обмежує прийом українських біженців після повернення з інших країн, тобто повторно надає тимчасовий захист.
Виплати для біженців у Німеччині
Біженці з України в Німеччині отримують фінансову допомогу з безробіття. Виплати припинять, якщо ви офіційно влаштуєтеся на роботу. Її можна шукати самостійно або звернутися до найближчого центру зайнятості.
Джерело: tsn.ua
Фото: Pixabay