Чорна п’ятниця у Німеччині 2023: традиції та особливості

Чорна пʼятниця стала святом шопінгу не лише в США, але й у всьому світі, включаючи і Німеччину. Цей день, який припадає на четверту пʼятницю листопада, відзначається великими знижками та розпродажами, привертаючи мільйони покупців. У Німеччині Чорна пʼятниця отримала свої унікальні особливості та традиції.

Чорна п’ятниця 2023 в Німеччині відбудеться – 2листопада  так само як і в усьому світі.

Що таке Чорна п’ятниця

Чорною п’ятницею називають п’ятницю, яка настає одразу ж після Дня Подяки. Оскільки День Подяки завжди припадає на четвертий четвер листопада, наступна п’ятниця знаменує собою початок традиційних сімейних вихідних та початок сезону святкових покупок , а саме – Чорну п’ятницю.

Чорна п’ятниця (англ. Black Friday) — це захід, присвячений великим знижкам як стаціонарних, так і в інтернет-магазинах.

Більшість німців використовують Чорну п’ятницю для покупки різдвяних подарунків , користуючись приємними знижками до Чорної п’ятниці.

До речі, у Німеччині Black Friday ще має й другу назву – Schwarzer Freitag.

Чорна п’ятниця задумана як одноденний захід, але часто продовжується до вихідних (Чорні вихідні, Black weekend), а то й цілий тиждень – Чорний тиждень (Black week).

Після Чорної п’ятниці в Німеччині та в інших країнах також відзначається Кіберпонеділок (Cyber Monday) – у 2023 році 27 листопада. Ця подія спрямована переважно на розпродаж електроніки та техніки.

Особливості Чорної п’ятниці у Німеччині

На відміну від США, де Чорна п’ятниця переважно проходить у стаціонарній торгівлі, у Німеччині більшість знижок пропонується онлайн, тобто в інтернет-магазинах. У широкому масштабі Чорна п’ятниця у Німеччині почала відбуватися з 2013 року. Apple була першою компанією, яка оголосила про знижки у Чорну п’ятницю у 2006 році. Apple ніколи не використовувала назву «Чорна п’ятниця» у Німеччині, але заговорила про «одноденний шопінг» приблизно у 2012 році. У наступні роки ця подія швидко набула популярності.

У 2013 році 500 торгових мереж Німеччини рекламували свої товари в Чорну п’ятницю на багатьох інтернет-порталах. 2017 року 89% німців вже чудово знали термін «Чорна п’ятниця». Близько 60% покупців у Німеччині заздалегідь планували зробити покупки цього дня.

На Чорну п’ятницю в Німеччині у 2016 році було продано товарів на 360 мільйонів євро, а за вихідні (BLACK WEEKEND) – понад 1 мільярд євро. Асоціація роздрібної торгівлі Німеччини (HDE) прогнозує зростання продажів на Чорну п’ятницю до 4, 7 млрд. євро в 2023 році , в 2024 році до 5 млрд. євро.

Де купувати у Чорну п’ятницю у Німеччині

Популярні магазини та онлайн-роздрібні платформи в Німеччині активно залучають споживачів за допомогою рекламних кампаній з привабливими знижками. Багато німецьких споживачів чекають на Чорну пʼятницю, щоб здійснити покупки, використовуючи ці знижки для придбання різноманітних товарів – від електроніки до одягу та косметики.

На відміну від інших країн, де Чорна пʼятниця часто асоціюється з натовпами та хаосом, німці виявляють великий інтерес до онлайн-шопінгу. Це дозволяє їм уникнути тиску та зрушень у фізичних магазинах, замовляючи товари зручно з дому.

Помітно, що Чорна пʼятниця в Німеччині також стає часом для великих розпродажів у місцевих магазинах, які використовують цю можливість для привертання нових клієнтів та збільшення продажів.

Узагалі, Чорна пʼятниця в Німеччині – це день, коли споживачі можуть скористатися вигідними пропозиціями, а магазини отримують можливість залучити увагу клієнтів у період перед різдвяними та новорічними святами.

 

 

 

Джерело: ua-migrant
Фото: Pixabay