День покаяння і молитви у Німеччині

22 листопада у федеральній землі Саксонія – державне свято, День молитви і покаяння – “Buß- und Bettag“. Це одне зі свят в Німеччині, яке відзначається Євангельською Церквою. Святкування відбувається в передостанню середу перед святкуванням протестантського літургійного року (починаючи з першої неділі Адвенту). У 2023 році день покаяння і молитви припав на 22 листопада. На даний момент цей день оголошений вихідним днем у федеративній землі Саксонія.

День покаяння і молитви – історія

В середині XIX століття на 28 німецьких землях було 47 різних днів покаяння і молитви протягом 24 днів. Тому в 1852 році Айзенахська конференція запропонувала єдиний День покаяння і молитви в середу перед останньою неділею церковного року, за 11 днів до передріздвяного періоду. Відповідно, точну дату встановити неможливо. День молитви і покаяння завжди проходить з 16 по 22 листопада. Але лише в 1934 році – приблизно через 80 років – він був остаточно визнаний усіма німецькими регіональними церквами та державами.

Під час війни День покаяння і молитви був встановлений в неділю і знову введений протестантською церквою тільки в 1950 році в початкову дату, але не як державне свято. Тільки в 1981 році він відновив свій державний статус у Федеративній Республіці Німеччина. У 1995 році День молитви і покаяння був остаточно скасований на користь фінансування довгострокового страхування догляду у всіх федеральних землях, крім Саксонії.

День покаяння і молитви – святкування

Сьогодні День покаяння і молитви – це день роздумів. Покаяння розуміється як імпульс до переосмислення власного життєвого шляху, а також свого ставлення до віри. Оскільки день покаяння і молитви, як і раніше, є церковним святом, у деяких федеральних штатах у цей день заборонено танцювальні заходи, а в деяких випадках заборонено роботу ігрових автоматів.

Богослужіння проводяться ввечері.

 

 

 

 

Джерело: de.wikipedia.org
Фото: Pixabay