Зеленському та українському народу вручили премію за захист європейських цінностей

У німецькому Аахені президенту України Володимиру Зеленському вручили міжнародну премію імені Карла Великого за європейські заслуги, лауреатами якої цього року стали Зеленський та український народ.

Як передає кореспондент УНІАН, присутні у коронаційній залі ратуші Аахену перед церемонією вручення премії зустріли Зеленського стоячи та довготривалими оплесками.

На церемонії були присутні й лауреати премії минулих років, зокрема, члени білоруської опозиції та рідні білоруських політв’язнів – Світлана Тихановська, сестра Марії Колесникової Тетяна Хомич, дружина Валерія Цепкало Вероніка, а також екс-президентка Литви Даля Грибаускайте та інші.

Із промовою перед врученням премії виступили канцлер Німеччини Олаф Шольц, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Канцлер зауважив, що вперше за всю історію вручення премії нею нагороджується президент та цілий народ. Крім того, Шольц нагадав, що Зеленський став президентом під гаслом “слуга народу”, а відтак, на думку канцлера, став саме таким президентом – слугою народу. Він також підкреслив, що ця премія визначає поклоніння Європи перед мужністю українського народу та його президента.

“Україна – це Європа”, – підсумував канцлер.

Водночас фон дер Ляєн наголосила, що українці захищають не лише Україну, а й Європу та її цінності – демократію, верховенство права, свободу слова і свободу визначати свою долю самостійно. Вона зауважила, що Україна надихає усю Європу та протягом майже 10 років неодноразово демонструє свою рішучість та прагнення до Євросоюзу.

Після виголошення промов президенту Україні вручили саму нагороду.  Як відомо, з 1950 року цю премію щороку присуджують тим, хто зробив видатний внесок у справу європейської єдності. Премія Карла Великого названа так на честь короля франків, засновника Священної Римської Імперії та вручається в Аахені, звідки він і правив, об’єднуючи Європу.

Про відзначення українців та президента цією премією стало відомо у грудні 2022 року.

Тоді на сайті премії наголосили, що український народ став жертвою “невимовно жорстокої російської агресивної війни, яка суперечить міжнародному праву”, та на чолі з президентом Зеленським захищає “не лише суверенітет своєї країни та життя своїх громадян, а й Європу та європейські цінності”.

Візит Зеленського до Німеччини

Як повідомляв УНІАН, сьогоднішній візит Зеленського до Німеччини відбувся вперше з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Зокрема, у Берліні президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі своїм німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмайєром та залишив у гостьовій книзі німецького президента подяку ФРН та її народові.

“У найскладніший час в новітній історії України Німеччина виявилася нашим справжнім другом та надійним союзником, рішуче стоячи поруч з українським народом у боротьбі за свободу і демократичні цінності”, – написав Зеленський.

 

Джерело: УНІАН
Фото: president.gov.ua

Related posts