У вимушеній еміграції перебувають 8 мільйонів українців

Наразі 8 мільйонів українців перебувають у вимушеній еміграції, 90% з яких жінки та діти.

Про це заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк повідомила під час виступу на спеціальній події Українського жіночого конгресу “Участь жінок у відбудові”, посилаючись на звіт офіційного представництва Організації Об’єднаних Націй в Україні, передає Укрінформ.

«За останнім звітом, який оприлюднило офіційне представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні, 5,4 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами в Україні, з яких більшість – це жінки і діти», – поінформувала вона.

«1,2 мільйона українських дітей були змушені покинути свої домівки, що звісно, відбилося і на якості освіти», – акцентувала заступниця Голови ВР.

Водночас віцеспікерка українського парламенту зауважила, що для 51% вимушених мігрантів головним фактором повернення є завершення війни.

Кондратюк також нагадала, що десятки тисяч українських дітей з окупованих територій було примусово депортовано до росії.

Окрім того, вона поінформувала, що більше ніж 2,4 мільйона осіб втратили роботу, з’явились нові вразливі категорії населення – молоді вдови, молоді ветерани, мешканці прифронтових територій.

 

За повідомленням Укрінформу , абсолютна більшість українських біженців, які перебувають за кордоном, та внутрішньо переміщених осіб після більш як 500 днів війни планують або сподіваються повернутися додому.

 

Про “Ставлення німців до українців” –  читайте в інтерв’ю депутатки Палати депутатів Берліна, українки Лілії Усік.

 

 

Джерело: ukrinform.ua
Фото: Pixabay