У Німеччині схвалили спрощення працевлаштування біженців: деталі

Уряд Німеччини ухвалив рішення про спрощення процедур працевлаштування для біженців. У пакеті змін йдеться й про прискорену інтеграцію українців на німецький ринок праці.

Відповідні зміни до законодавства про перебування іноземців у Німеччині схвалив  1 листопада уряд Німеччини, повідомляє  DW.

Спрощення процедури працевлаштування також для українців 

У пакеті, який спрощує доступ до ринку праці біженців, розглядається і питання працевлаштування українців, які утекли до Німеччини від війни. Уряд Німеччини пропонує кроки для прискорення інтеграції десятків тисяч українців на ринку праці, послабивши вимоги до знання німецької мови та пропозицією додаткового навчання.

Серед понад 1 млн українських біженців – 52% працездатні. За останніми даними, працевлаштовані 196,7 тисячі, але 42 тисячі з них працюють на роботах, що не передбачають сплату внесків на соціальне страхування.

За даними уряду, нещодавно мовні курси закінчили понад 100 тисяч біженців з України, ще приблизно стільки ж завершать навчання найближчими місяцями.

Німеччина хоче прискорити інтеграцію українців на ринку праці. В уряді назвали ключові кроки. Зокрема, компанії переконуватимуть наймати біженців, які ще недосконало знають мову.

Між тим, українські біженці у Німеччині все більше влаштовуються працювати після тривалого перебування в цій країні. Майже половина з них мають зависоку кваліфікацію для роботи, яку виконують.

 

_____________________________________________________

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про проєкт “Кваліфіковані працівники-мігранти на місцевому ринку праці”  та запрошуємо вас на семінари та екскурсії  до роботодавців в місті Лейпциг в листопаді 2023 року.

 

 

 

 

Джерело: DW, РБК-Україна
Фото:  Pixabay

 

 

 

Related posts