Різниця в доходах між чоловіками та жінками у Лейпцизі

У Німеччині загалом різниця в доходах між чоловіками і жінками  порівняно невелика.  З нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня 2023 року Управління статистики та виборів  проаналізувало становище жінок у Лейпцигу.

Згідно з цим, середній особистий дохід жінок у Лейпцигу віком від 18 до 85 років становить близько 1460 євро, а чоловіків – 1790 євро. Таким чином, дохід жінок на 18% нижчий (Municipal Citizens Survey Leipzig 2021). За даними Федерального статистичного управління, різниця в доходах між чоловіками та жінками в Німеччині становить 34 відсотки (Мікроперепис 2021 року).

В Лейпцигу доходи чоловіків і жінок різняться на етапі створення сім’ї, а потім знову не досягають того самого рівня. У фазі основної зайнятості між 30-ти і серединою 50-ти років нерівність доходів досягає свого максимуму.

Різна участь на ринку праці
Нерівність у доходах можна частково пояснити неоднаковою участю на ринку праці. Імовірність працевлаштування жінок у Лейпцигу дещо нижча, ніж у чоловіків, але різниця порівняно невелика. За даними муніципального опитування громадян, проведеного Управлінням статистики і виборів, 79 відсотків жінок (від 20 до 64 років) і 83 відсотки чоловіків працюють. Це означає, що жінки в Лейпцигу приблизно на 5% рідше працюють, ніж чоловіки. Цей “розрив” в участі в робочій силі також відомий як гендерний розрив у зайнятості. За інформацією Федерального статистичного управління, цей розрив становить 9 відсотків по Німеччині, що також вище, ніж у Лейпцигу.

Ще одна відмінність – робочий час. Лейпцизькі жінки (від 20 до 64 років) працюють у середньому 34,6 години; лейпцизькі чоловіки 37,1 години. Робочий час жінок у Лейпцигу приблизно на 7 відсотків менший, ніж у чоловіків. По всій Німеччині різниця в робочому часі, також відома як гендерний розрив, становить 18 відсотків.

 

Джерело: leipzig.de