Права пасажирів у потязі – нові правила ЄС

Нова редакція регламенту ЄС “Про права та обов’язки пасажирів у залізничному сполученні” набуває чинності з 7 червня.

З новим регламентом ЄС набувають чинності деякі нові вимоги до залізничного руху  та компенсації для пасажирів. Якщо, наприклад, “екстремальні погодні умови” призводять до затримки або скасування, повернення коштів не здійснюється. Пасажири також мають менше часу, щоб вимагати компенсації.

У разі запізнення на годину пасажиру повертається 25 відсотків вартості квитка, у разі запізнення на дві години – 50 відсотків. У разі причин, які можна віднести до форс-мажорних обставин, за які залізниця не несе відповідальності, гроші не повертаються. Це, наприклад: екстремальна погода, люди на шляхах або поліцейські операції.

Подання заявки на компенсацію здійснюється як зазвичай – поштою з використанням форми прав пасажирів або на веб-сайті Deutsche Bahn. Раніше це було можливо через рік після запланованої поїздки на поїзді. Тепер клієнти можуть повернути свої гроші лише впродовж трьох місяців. Але як правило: 97 відсотків постраждалих все одно звертаються за компенсацією протягом тримісячного терміну.

Чи стосуються нові правила пасажирів із квитком Deutschlandticket?

Так. Постанова класифікує Deutschlandticket як “значно знижений тариф”.

Важливо зазначити, що для отримання компенсації при  запізненні пасажира для пересадки на інший потяг, обов’язковою умовою є придбання квитків у одного постачальника, наприклад, у Deutsche Bahn. Розглянемо такий приклад: пасажир хоче сісти на регіональний поїзд до Гамбурга з квитком Deutschland. Звідти він замовив ICE до Берліна. Якщо регіональний поїзд запізнюється і пасажир не встигає вчасно на ICE, він не отримає жодної компенсації.

Які спеціальні правила застосовуються для людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю?
Якщо пасажиру потрібна допомога під час посадки і висадки, раніше він мав повідомити Deutsche Bahn не пізніше, ніж за 48 годин. За новими правилами достатньо повідомити за 24 години.

 

Джерело: zdf.de, Spiegel.de
Фото: Pixabay