Нова хвиля страйків у Німеччині

У Німеччині 20 квітня почався черговий етап страйків працівників аеропортів. Він продовжиться і 21 квітня, до нього приєднаються ще й залізничники, зокрема Deutsche Bahn.

Аеропорти Дюссельдорфа, Гамбурга і Кельна/Бонна – практично порожні в четвер, 20 квітня, під час чергового раунду страйку, оголошеного німецькою профспілкою працівників сфери послуг Verdi.

Пасажирів попередили, що слід очікувати масових затримок і скасувань рейсів. За оцінками асоціації аеропортів ADV, скасування торкнеться близько 700 рейсів і 100 тисяч пасажирів.

Страйк триватиме в п’ятницю, 21 квітня. Цього дня до нього також планують долучитися працівники аеропорту Штутгарта.

До страйку приєднаються залізничники

Крім того, німецька профспілка залізничників і транспортників закликала до загальнонаціонального транспортного страйку 21 квітня. 

Вона представляє 230 тисяч працівників близько 50 транспортних компаній, в тому числі – національного залізничного оператора Deutsche Bahn. Відповідно, очікуються значні перебої в їхній роботі, пише Reuters.

Причина страйків у Німеччині

Verdi закликає збільшити заробітну плату працівникам аеропортів на 10,5 відсотка, але не менше ніж на 500 євро на місяць, щоби компенсувати інфляцію через вплив пандемії коронавірусу та війни Росії проти України на ціни на продовольство та енергоносії. Натомість роботодавці пропонують провести поступове підвищення зарплат на п’ять відсотків і забезпечити одноразові виплати в обсязі 2500 євро.

Переговори також ідуть щодо оплати понаднормового робочого часу – премій за роботу вночі, у вихідні та святкові дні.  Переговори продовжаться 27-28 квітня.

 

Джерело: Deutsche Welle, Reuters
Фото: Pixabay

Related posts