Між Берліном і Парижем вперше за майже 10 років запускають нічний потяг

З Берліна до Парижа й назад тепер знову можна дістатися нічним потягом Nightjet – після дев’ятирічної паузи.

10 грудня у Німеччині почав діяти зимовий план руху поїздів. Серед нових маршрутів у ньому з’явився вже призабутий  нічний поїзд, який після дев’ятирічної перерви знову об’єднав дві великі європейські столиці – Берлін і Париж. До кінця 2024 року потяги Nightjet курсуватимуть тричі на тиждень. З Берліна – щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 20:18.

Час до кінцевої мети – близько 14 годин. Якщо без затримок, то день у Парижі можна почати о пів на одинадцяту на пероні вокзалу Gare de l’Est. Наприкінці наступного року рух планують зробити щоденним, точніше – щонічним.

За даними концерну Deutsche Bahn, за умови завчасного бронювання квитків місце в сидячому вагоні зараз можна придбати за 29,90 євро, у спальному вагоні – за 93 євро.

Швидкісні потяги між Берліном і Парижем

Крім нічних експресів Nightjet наприкінці 2024 року між Берліном і Парижем мають також почати курсувати денні швидкісні поїзди – німецькі ICE і французькі TGV, проте сторони ще не узгодили маршрут.

Чи стануть нічні потяги рентабельними?

Відродження системи нічних потягів у Європі зараз здійснюється насамперед для досягнення політичних цілей у сфері захисту клімату. На отримання прибутків, згідно з оцінками галузевих експертів, розраховувати поки не доводиться. Нічні потяги вважаються нерентабельними. Саме через це у 2014 році зупинили рух потягів City Night Line Perseus між Берліном і Парижем.

Останнім часом у Європі знову зростає інтерес до нічних потягів, зокрема через стурбованість негативними наслідками авіаперельотів для довкілля.

Deutsche Bahn планує запустити нічні потяги ще до 13 великих європейських міст у партнерстві з національними операторами відповідних країн.

 

 

 

Джерело:  DW
Фото: Pixabay 

Related posts