Міністр освіти та науки України запропонував скоротити кількість шкільних предметів |

Оксен Лісовий закликав поділитися думками стосовно цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування дітьми шкіл за кордоном.

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий закликав обговорити питання кількості предметів, яку нині діти вивчають в школах України. Відповідний допис він опублікував в себе на сторінці Фейсбук і попросив батьків, вчителів ділитися думками на цю тему.

«Друзі, бачу активне обговорення щодо кількості предметів, яку вивчають школярі сьогодні в Україні. Є різні аргументи «за»скорочення та «проти». Поговорімо відверто. Два роки коронавірусу та рік повномасштабного вторгнення. Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове. Це і про велику кількість предметів, і про навчання онлайн, і про додаткові заняття, щоб надолужити втрачене»,– йдеться в його повідомленні.

Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість, за його словами, складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). Зрештою, діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні.

«Фактично, питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання», – каже він.

Згідно з Законом України «Про освіту» 2017, у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці. Оксен Лісовий закликав поділитися думками стосовно цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування дітьми шкіл за кордоном.

Джерело: unian.net, Фейсбук
Фото: Pixabai

Related posts