Для дітей, які вчаться в іноземних та українських школах одночасно, планують спростити навчання

За кордоном через війну навчається від пів мільйона до мільйона українських дітей. Вони зобов’язані, відповідно до законодавств країн, у яких перебувають, ходити у місцеві школи.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповів, що планує змінити у навчальному процесі.

Зокрема, міністр хоче спростити навчання для дітей, які одночасно вчаться у закордонних та українських школах, щоб отримати державні документи про освіту.

Про це очільник МОН повідомив в ефірі “Сніданку з 1+1”.

“За різними даними – від пів мільйона до мільйона дітей за кордоном. Навчаються вони в місцевих школах, законодавство вимагає, щоб вони там навчались.  Але при цьому вони хочуть отримати українські атестати і українські свідоцтва про базову середню освіту. І паралельно навчаються в українських школах, перенавантажуючись просто колосально”, – сказав міністр.

Лісовий каже, що в такій ситуації учні вимушені обирати, але потрібно зробити так, щоб цей вибір не стояв.

“Максимально спростити їм навчання у школах, залишивши наше бачення. Так, залишити унікальні наші предмети, універсальні предмети зараховувати. Тут теж є складнощі в синхронізації програм, але ми повинні це зробить”, – наголосив Оксен Лісовий.

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти

  • Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
  • Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
  • Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
  • Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
  • Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.

 

Джерело: ukrinform.ua,  телеканал 1+1
Фото: відкриті джерела

Related posts