338-й день народження Баха знаменує початок ювілейного року в Лейпцигу “Бах300 – 300 років Баху в Лейпцигу”.

Лейпциг розпочинає великий ювілейний рік “Bach300”. Розпочнеться він 21 березня 2023 року, у день народження Баха, коли на всіх лейпцизьких мешканців чекає цікава програма святкувань на церковному подвір’ї церкви Святого Томаса.

Коли 1723 року Бах став Томаскантором Лейпцига, розпочалася нова глава в історії музики. З нагоди початку ювілейного року “Bach300 – 300 років Баху в Лейпцигу” 21 березня 2023 року Музей Баха, Thomanerchor Leipzig і церква св. Томаса запрошують усіх пошановувачів музики  до Thomaskirchhof.

Відкриття виставки та день відкритих дверей у Лейпцизькому музеї Баха
Музей Баха відкриє ювілейну виставку “Bühne frei für Johann Sebastian Bach”.  Виставка знайомить відвідувачів з музичним космосом Баха за допомогою численних звукових прикладів, практичних станцій та ігор. Нові аудіозаписи у форматі 3D дозволяють відвідувачам відчути життя Баха зблизька.  Ознайомитися з новою спеціальною виставкою можна буде з 10 години ранку за безкоштовним входом. Екскурсії пропонуються об 11:00, 13:00 та 15:00.

Приходьте і ви!
Лейпцизькі школярі виконають музичну програму до дня народження Йоганна Себастьяна Баха в церкві Святого Томаса з 11 години ранку. Їхню участь у святкуванні дня народження Баха організовують в рамках проекту “Singt Euch Ein!” вчителі музики лейпцизьких шкіл у співпраці з церквою св. Томаса та Саксонською освітньою агенцією. Виступатимуть хор школи Анни-Магдалени-Баха, хор KammerChor9-12TM школи Томаса під керівництвом Ульріке Гаудіґс та MädchenchorPlus гімназії Рудольфа-Гільдебранда Маркліберґа під керівництвом Вірджіні Онгьєрт. Також візьме участь оркестр ThomasSchulOrchester під керівництвом Роберта Дойчмана, Маттіаса Шубоца та Фалько Реннера. Захід відкритий для публіки, вхід вільний і заохочується підспівування.

Розрізання святкового торта
О 12 годині дня перед пам’ятником Баху учні заспівають іменинний гімн. Після цього пастор Брітта Таддікен, пастор Мартін Хундертмарк та в.о. директора Лейпцизького архіву Баха Ульріх Вінгертер розріжуть іменинний торт – творчий витвір і подарунок від лейпцизького майстра-кондитера Рене Кандлера.

Святковий концерт  хору Thomanerchor
Родзинкою фестивалю стане концерт Лейпцизького хору “Томанерхор”: з 19:00 у Томаскірхе прозвучать дві кантати Баха “Jesus nahm zu sich die Zwölfe” та “Du wahrer Gott und Davids Sohn”, а також інші твори a cappella. Виступатимуть Дороті Мілдс (сопрано), Ян Бьорнер (альт), Міхаель Могль (тенор), Клаус Хегер (бас), Лейпцизький оркестр Гевандхаусу, томасорганіст Йоганнес Ланг та Лейпцизький хор “Томанерхор” під керівництвом томаскантора Андреаса Райзе. Квитки можна придбати в Musikalienhandlung Oelsner та в усіх касах попереднього бронювання.

Розпочато попередній продаж квитків на святкові концерти “Bach300 – 300 років Баху в Лейпцигу
Попередній продаж квитків на серію щомісячних святкових концертів на честь ювілею “Бах300 – 300 років Баху в Лейпцигу” також розпочнеться 21 березня о 10 годині ранку.

Безкоштовний сімейний фестиваль у Музеї Баха 25 березня 2023 року
Завершиться фестивальний тиждень великим сімейним святом у Музеї Баха: у суботу, 25 березня 2023 року, музей запрошує відвідувачів на яскраву програму з живою музикою, екскурсіями та творчими заходами з 10 ранку до 18 вечора. Зокрема, о 15:00 у бароковому дворику музею виступатимуть ThomanerNachwuchsChor та Камерний хор школи Анни-Магдалени-Бах. В освітній майстерні музею відвідувачі зможуть власноруч виготовити чарівні квіти до дня народження Баха. У цей день вхід вільний.

 

Додаткова інформація:
www.bachmuseumleipzig.de
www.thomaskirche.org