Від 144 до 210 днів на рік – як організований час навчання у школах різних країн світу

У багатьох школах України вже почалися канікули – вони охоплюють три літні місяці. Однак така практика характерна далеко не для всіх країн світу Наразі тримісячні літні канікули зберігаються в країнах Балтії, які мають з Україною спільне  минуле.

Редакція “Нової української школи” зібрала інформацію про те, скільки загалом днів проводять у школі діти в різних країнах світу, коли починають і закінчують навчання і яким є графік канікул.

Зазначимо, що в більшості розглянутих прикладів літні канікули тривають від одного до двох місяців, натомість зимові в багатьох країнах “подвійні”: є окремі канікули в лютому – і різдвяні.

У деяких країнах, наприклад Польщі, Греції, Італії, Японії, Південній Кореї, немає осінніх канікул. Натомість у Південній Кореї зимові канікули довші за літні, адже охоплюють період Китайського (Lunar) Нового року – свята, яке широко відзначають у багатьох країнах Азії.

У більшості європейських країн терміни канікул можуть значно варіюватися залежно від регіону – часто такі відмінності зумовлені не лише історичними, культурними й кліматичними обставинами, а й бажанням влади уникнути логістичного колапсу, який може виникнути, якщо всі вчителі й учні відпочиватимуть водночас.

Приведемо дані про тривалість навчального року в днях в різних країнах у порівнянні з Україною:

Країна Тривалість навчального року в днях
Україна  – мінімум 175 днів
Польща (за шкільним календарем 2022-2023)  – 186 днів
Англія (Велика Британія)  – 190 днів
Німеччина (дати канікул відрізняються за землями)  – близько 190 днів
Франція   – від 144 днів у молодшій школі (чотириденне навчання) до 187 у середній і старшій
Італія  – від 175 до 207 днів
Греція  – 170 днів
Ірландія  – 167 або 183 дні залежно від рівня
Нідерланди  – 186 днів

 

 

 

Джерело:  nus.org.ua , “НУШ”
Фото: Pixabay

 

 

 

Related posts