Страйк залізничників в Німеччині 10-12 січня

знову страйк

Рух поїздів по всій Німеччині суттєво обмежать з 10 по 12 січня через страйк німецьких машиністів, які вимагають скорочення робочого часу та підвищення заробітної плати.

Машиністи з профспілки GDL оголосили про проведення триденного страйку через провал переговорів зі своїм роботодавцем – залізничним концерном Deutsche Bahn (DB). Рух поїздів по всій Німеччині буде істотно обмежено, починаючи з 2:00 середи 10 січня і закінчуючи 18:00 п’ятниці 12 січня. Водії вантажного транспорту GDL розпочнуть страйк 9 січня.

У DB оголосили про підготовку “аварійного розкладу” і закликали пасажирів перенести поїздки, заплановані на час страйку. Власники квитків з 10 по 12 січня зможуть скористатися ними після страйку або ж до нього – у понеділок або вівторок. До місця призначення можна буде дістатися будь-яким поїздом тієї самої категорії, незалежно від зазначеного у квитку.

Вимоги профспілки машиністів GDL

Машиністи почали проводити страйки восени 2023 року після провалу тарифних переговорів між профспілкою і концерном DB. У GDL вимагають скоротити тижневий робочий час із 38 до 35 годин для співробітників, які працюють на змінах. Крім того, у профспілці наполягають на підвищенні зарплат на 555 євро на місяць і наданні машиністам одноразової компенсації за інфляцію в розмірі до трьох тисяч євро.

GDL заявила у грудні, що планує страйк, який триватиме кілька днів після різдвяних свят. «Група DB не скористалася різдвяним перемир’ям, щоб представити пропозицію, яка підлягає обговоренню, на противагу страйку», — наголосили у профспілці.

Проте DB виступає категорично проти скорочення робочих годин через нестачу персоналу. У компанії спробують зупинити страйк за допомогою судової заборони через Франкфуртський суд із трудових спорів.

Як повідомлялося раніше, через страйк німецьких машиністів у листопаді було скасовано мінімум 270 вантажних поїздів.

 

 

 

Джерело: DW  , railinsider.com.ua
Фото: Pixabay