Перший день

Мій перший робочий день

Які б події не відбувалися у житті, завжди треба знаходити сили та мотивацію для самореалізації. Працевлаштування в чужій країні – завдання не з легких, особливо якщо хочеться, щоб робота приносила задоволення та розкривала твій внутрішній потенціал.

Але якщо все-таки знайдеш, то все одно зіткнешся з багатьма бар’єрами, страхами та питаннями:

– чи можу я без знання мови повноцінно працювати;

– як правильно спілкуватися із колегами, не знаючи менталітету;

– як освоїти нові права, закони, обов’язки та багато іншого…

Я переїхала до Саксонії у зв’язку з військовими діями в Україні і сьогодні поділюся з вами своїми враженнями про перший робочий день у Integrationsverein LBK e. V.

Близько 10 години ранку мене та ще двох людей з України запросили до офісу. У спілкуванні бар’єру не було, оскільки майже всі співробітники розмовляють російською мовою. Після знайомства нам розповіли про структуру організації, проінформували про робочий графік та реєстрацію робочого часу, видали документи про працевлаштування та більш детально з кожним співробітником обговорили його обов’язки. Хочу зазначити, що робота Bundesfreiwilligendienst (добровільна служба) творча та цікава, для кожного знайдеться спосіб та можливість проявити себе.

Порадувало те, що початок і кінець робочого дня можна формувати самостійно виходячи зі своєї максимальної продуктивності, а також це дуже зручно для тих, хто хоче відвідувати мовні курси або інші заняття.

На світлині зліва направо: В. Медведенко, К. Венжега, пан Т. Пітч (АОК), Т.Гофман і керівник суспільства М. Ващенко 

Офіційне працевлаштування – це дуже важливо, дає безліч переваг, а найголовніше – повноцінне соціальне та медичне страхування. Представник державної страхової компанії AOK+ пан Т. Пітч проінформував нас про всі послуги, якими тепер ми можемо користуватися, розповів про медичний догляд та оформив документи для всіх нових співробітників.

Ось і закінчився мій перший робочий день, сповнений позитивних емоцій та вражень. Можливо, я поки що не знайшла відповіді на всі хвилюючі питання, але це величезний крок до нового досвіду та знань.

Hofman Tetiana