Допомога Києву від міста-побратима Лейпцига: передано пожежні машини

Чотири пожежні автомобілі вирушили 27 березня 2023 року з польського міста Кельце до українського міста-побратима Лейпцига – Києва. П’ятий автомобіль, який наразі виготовляється в Кельце на замовлення міста Лейпциг, буде переданий Києву в квітні 2023 року.
Нова техніка є вкрай необхідною, оскільки через російські атаки багато техніки постраждало.

Понад 250 пожежних машин було знищено в результаті обстрілів
Ульріх Гернінг, голова координаційного штабу міста Лейпциг, підкреслює: “Агресивна війна проти України триває – з усіма її руйнівними наслідками для українського населення. Загалом, в Україні також є жертви серед пожежників через цілеспрямовані атаки на пожежні підрозділи, знищення близько 100 пожежних станцій та понад 250 пожежних машин. Тому поставка  пожежних машин є важливою частиною порятунку життів і захисту цивільної інфраструктури в Києві. Ми будемо продовжувати допомагати – до тих пір, поки це буде потрібно”.

Пожежні автомобілі є важливим внеском у захист
Д-р Габріеле Гольдфус, керівник відділу міжнародного співробітництва міста Лейпциг, відвідала Кельце (Польща), щоб передати автомобілі місту Києву. Вона підкреслила: “Навіть після більш ніж року російської агресивної війни наш найстаріший місто-побратим Київ потребує різноманітної підтримки. Страждання і несправедливість, які переживають наші друзі, неможливо описати словами. Підтримати їхню мужність і силу нашими можливостями – справа, близька до наших сердець. Нові пінні пожежні машини – важливий внесок у захист наших друзів, киян”.

Віталій Кличко висловлює подяку Лейпцигу
Державний секретар д-р Богдан Баласинович, який отримав автомобілі від імені Київського міського голови Віталія Кличка, сказав: “Ми дуже вдячні Федеративній Республіці Німеччина за велику допомогу Україні. Ми дуже дякуємо всім містам-побратимам за величезну допомогу в українських містах. Зокрема, від імені мера Києва Віталія Кличка я хотів би подякувати місту Лейпцигу за неоціненну допомогу та солідарність, яку ми отримали з першого дня цієї страшної війни. Пожежні машини, які ми отримуємо сьогодні, є життєво необхідними для нас у ці важкі часи. Велике спасибі, Німеччина, велике спасибі, Лейпциг!”

Фінансування від Федерального міністерства робить допомогу можливою
Передача пожежних машин вартістю понад 1,5 мільйона євро стала можливою завдяки гранту від Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Доставку гуманітарної допомоги організував відділ міжнародного співробітництва спільно з головною адміністрацією міста Лейпциг у рамках муніципальної координаційної групи з надання допомоги Україні.

Джерело: leipzig.de
Фото: Д-р Богдан Баласинович, д-р Габріеле Гольдфус та Лешек Хміль, генеральний директор Moto Truck GmbH (зліва направо) перед одним з нових  пожежних автомобілів для Києва.

 

Related posts