8 травня: День пам’яті та примирення

8 травня 1945 року в Берліні Антигітлерівська коаліція офіційно ухвалила «Акт про беззастережну капітуляцію» нацистської Німеччини. Тому сьогодні, з нагоди 77 річниці цієї події, в багатьох містах Європи та США відбулися урочисті заходи, присвячені перемозі над нацизмом.

22 листопада 2004 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН до 60-річчя закінчення Другої світової війни 8 й 9 травня були проголошені Днями пам’яті та примирення, присвяченими пам’яті жертв цієї війни.

Сьогодні, також і у Лейпцигу,  вшанували пам’ять понад 55 мільйонів загиблих у Другій світовій, згадали незмірні страждання під час війни, які принесла націонал-соціалістична партія та від яких потерпала більша частина Європи. За традицією, День пам’яті розпочався урочистою церемонією покладання квітів та вінків на кладовищі «Остфрідхоф»: біля меморіалу 32 жертвам націонал-соціалізму 13 квітня 1945 р. з казарм Лейпциг-Голіс (включаючи чехів, французів, австрійців та німців), біля меморіалу лейпцизьким польським солдатам, які загинули у Другій світовій війні, біля меморіалу лейпцизьким іноземним підневільним робітникам, біля меморіалу лейпцизьким італійським жертвам Другої світової війни, біля меморіальної стели 26 лейпцизьких жертв націонал-соціалістичної військової юстиції та біля меморіалу лейпцизьким жертвам націонал-соціалістичної евтаназії та дитячої евтаназії

Урочистості відбулися за участі мера міста Буркхарда Юнга, представників фракцій Лейпцизької міської ради, різноманітних асоціацій та клубів, представників консульського корпусу. Цього року Генеральний консул Росії не отримав запрошення на захід.

2015 року 8 травня, День пам’яті та примирення,  був встановлений як державне свято в Україні.