300 років Баху в Лейпцигу

2023 року виповнюється 300 років з дня призначення Йоганна Себастьяна Баха на посаду Томаскантора. Бах обійняв цю посаду в Лейпцигу в 1723 році. Він пропрацював у місті 27 років, виконав загалом 63 власні кантати, 38 з них написав з нуля. Місто Лейпциг святкує “Бах 300” протягом усього року.

Фестивальний рік було відкрито вже 9 лютого 2023 року в Державному представництві при Федерації, де організатори – архів Баха, Міський історичний музей, хор хлопчиків Святого Томаса та церкви Святого Томаса і Святого Миколая – представили свою програму.

21 березня, у 338-й день народження Баха у музеї Баха відкриється ювілейна виставка “Звільніть сцену для Йоганна Себастьяна Баха”.

Заходи будуть проходити впродовж усього 2023 року.
Серед інших визначних подій – Stadtgeschichtliches Museum  у залах Старої ратуші з квітня по грудень та Бах-фестиваль “Бах для майбутнього” у червні, присвячений творчості Баха в Лейпцигу. Під час фестивалю відбудеться музикознавча конференція, присвячена лейпцизьким бахівським дослідженням, а в серпні в Лейпцигу на “Літні класи” з’їдуться молоді інтерпретатори Баха з усього світу. Твори Баха також будуть звучати на концертах, виставках, церковних службах та інших заходах щотижня та щомісяця.

 

Джерело: leipzig.de

Related posts