Золота книга Лейпцига

Важливим пунктом програми кожного високопоставленого візиту до Лейпцигу є підписання Золотої книги міста на пам’ять про те, що вони тут були. Але що таке Золота книга насправді? Чи кожен може внести до неї свої побажання? Десять питань і десять відповідей.

 

Чи справді Золота книга золота?

І так, і ні. Золотими є лише верхівки сторінок книги. Отже, якщо подивитися на закриту книгу зверху, вона переливається золотом. Насправді, книга називається золотою, так як її зміст на вагу золота. Книга містить інформацію про відомих діячів, що відвідували  Лейпциг.

Що це за діячі?

Правило таке: від послів і вище. Маються на увазі міністри, глави урядів або члени королівських сімей – наприклад, принц Чарльз і його дружина Камілла. VIP-персонам, таким як спортсмени або музиканти, відмовляють в цьому. Винятки: колишні жителі Лейпцигу єврейського походження або олімпійці з Лейпцига, які представляють наше місто по всьому світу. Перемога нашого клубу РБ Лейпциг також увійшла в книгу пошани!

Хто зробив записи в Золотій книзі?

Список довгий, адже це не перша Золота книга. Серед них, звичайно, колишні федеральні президенти, такі як Хорст Келер і Йоахім Гаук, нинішній федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр. Якщо подивитися на королівських гостей, то серед підписантів – королева Швеції Сільвія і король Швеції Карл Густав, а також голландська королівська пара Максим і Віллем-Олександр.

Скільки золотих книг у Лейпцигу?

На даний момент маємо шосту Золоту книгу. Перші чотири зберігаються в міських архівах, останні дві – в музеї історії міста. Кожна Золота книга дійсна протягом чотирьох-шести років, в залежності від того, скільки записів зроблено.

Як часто можна залишати записи ?

Лише один раз за книгу, винятком є випадки, якщо людина приходить в іншій якості. Як, наприклад, це було з Гансом-Дітріхом Геншером. Він згадується в книзі двічі: один раз як федеральний міністр, а потім як почесний доктор Лейпцизького університету.

Що саме можна написати?

Є правила, яких необхідно дотримуватися. Зліва пишеться подія, гість і дата – це робить художник-графік. Права сторона зарезервована для підпису гостя. На його розсуд – чи підпишеться він просто своїм ім’ям, намалює або напише щось ще про свій візит.

Де все це відбувається?

В основному в протокольній залі або в залі пленарної ради в Новій Ратуші, іноді в бальній залі Старої ратуші. Так само було і з принцом Чарльзом і Каміллою, адже дорога від церкви Святого Томаса назад до Нової Ратуші занадто довга. Преса, як правило, також присутня. Під столом у протокольній кімнаті стоїть маленький табурет. На нього можуть піднятися гості, які трохи менше Буркхарда Юнга за зростом. Таким чином, вони знаходяться на рівних з мером. На фотографіях це виглядає природніше.

Чи міг принц Чарльз використовувати свою авторучку?

Насправді використовуються спеціальні ручки, які пишуть на папері ручної роботи товщиною 300 грам. Ними користуватися не обов’язково . Якби спадкоємець британського престолу вважав за краще користуватися власним пером, це, звичайно ж, теж було б можливо.

Чи можна десь купити таку книгу?

Більшість з них виготовлені на замовлення, наприклад, книга «Лейпциг». Студенти створили її під керівництвом Беттіни Віджа-Штейн з Академії візуальних мистецтв, батьки якої, до речі, випустили попередню книгу.

Отже, друзі, ось чому ця книга золота  і унікальна. Можливо, коли-небудь хтось із нас удостоїться честі включити в книгу своє послання нашому прекрасному місту Лейпциг!

 

 Михайло Ващенко

 Джерело: інтерв’ю Ути Цангемайстер газеті LVZ