Страхування українських автомобілів в Німеччині

З 01 червня 2022 року автомобілі з українською реєстрацією повинні мати потрібне для Європи страхове покриття. Водій транспортного засобу з українськими номерами зобов’язаний возити у паперовій формі доказ страхового покриття для свого автотранспортного засобу. Незастраховані автомобілі не мають права брати участь у дорожньому русі у Німеччині та країнах Європи. Водій не може їздити без страховки з виправданням, що він є українським біженцем війни без власних коштів. На дорогах Німеччини закон для всіх один.

Страхове покриття можна отримати кількома шляхами:

– Перереєстрація автомобіля у Німеччині на німецькі номери. Тут автомобіль страхується за звичайними правилами для резидентів Німеччини. Регулярне перебування та керування автомобілем з іноземними номерами в Німеччині допустимо на період не більше одного року. Через рік, відраховуючи з дати прибуття Німеччину, власник автомобіля зобов’язаний зареєструвати свій транспортний засіб у німецьких органах управління дорожнім рухом.

– Зелена карта українського страховика. Карта покриває цивільну відповідальність автомобіля у Західній Європі. На електронних сторінках спілки українських страховиків «Транспортне страхове бюро України» (МТСБУ) зазначено 42 українські страхові компанії-члени бюро, які видають «зелені страхові картки» для участі у дорожньому русі на території Західної Європи (www.mtsbu.ua/green_card/) . МТСБУ регулює страхові випадки із українськими автомобілями на території Західної Європи. Контакт із українським страховиком для отримання «зеленої картки» можливий і через віддалений інтернет. Українська «зелена карта» визнається у Європі достатнім доказом страхового покриття для зареєстрованого в Україні автотранспортного засобу.

– Прикордонна страховка (Grenzversicherung) купується на кордоні України та однієї з держав Євросоюзу (ЄС) чи Молдови у момент перетину кордону. Можливо й так, що автомобіль з українськими номерами не має прикордонного страхування або дія прикордонного страхування закінчилася. Тут автовласник має подбати про придбання такої страхової картки. Отримати прикордонну річну страховку з мінімальним або повним страховим покриттям можна на території Німеччини. Для цього треба звернутися до однієї з німецьких страхових компаній (www.dieversicherer.de/versicherer/auto-reise/news/kfz-versicherung-fluechtlinge-ukraine-84714).

Німецькі автостраховики зобов’язалися створити пільгове річне страхування для зареєстрованих в Україні автотранспортних засобів. Умови придбання пільгового прикордонного страхового пакету:

– адресна реєстрація у Німеччині, в т.ч. у гуртожитку чи таборі для біженців

– українські реєстраційні номери

– виключно приватне використання автотранспортного засобу

– технічна перевірка стану автомобіля не потрібна

У деяких випадках органи соціального захисту Німеччини можуть частково компенсувати витрати на страховий захист автомобіля. Для прояснення можливості компенсації вступіть у контакт зі своїм органом соціального захисту.

Українські права водія мають силу на території Німеччини паралельно із захисним статусом українського біженця війни. Українські водії із захисним статусом за параграфом 24 можуть керувати автомобілем за своїми українськими правами. Водіння автомашини можливе і за українськими правами, що вже закінчилися після 31.12.2021. Особи, які втратили своє українське посвідчення водія, можуть звернутися до німецьких органів дорожнього руху. Німецькі відомства дадуть запит до сестринських відомств України. Після отримання українського підтвердження німецькі дорожні відомства можуть видати українському водію замісне посвідчення водія.

Дія українських прав закінчується разом із втратою чи закінченням захисного статусу. Після закінчення захисного статусу потрібна заміна іноземних прав водія на німецьке посвідчення водія.

Адвокат Т. Пуе

Фото: pixabay

Related posts