Ставлення німців до українців – інтерв’ю депутатки Лілії Усік

Для іноземки бути обраною до Палати депутатів Берліна в 34 роки — це сенсація, зазначила в ексклюзивному інтерв’ю Українському Радіо перша українка в законодавчому органі німецької столиці Лілія Усік.

Раніше, ми писали, що Лілія Усік стала першою в історії українкою, якій вдалося увійти до складу парламенту Берліна.

Уродженка міста Костянтинівка Донецької області Лілія Усік приїхала до Німеччини 2011 року на навчання. З 2016-го вона є членом партії Християнсько-демократичний союз. На виборах у Берліні у лютому 2023 року Лілія Усік пройшла за прямим мандатом до Палати депутатів міста. Вона запевнила Українське Радіо, що ставлення німців до українських біженців через півтора роки  війни мегапозитивне, а допомога їм триватиме. Втім проблема в тому, що низка вихідців з України не можуть знайти роботу, бо не мають можливості підтвердити власну професійну кваліфікацію. Але, отримуючи соцпідтримку, вони мають змогу жити в середньому не гірше, ніж працевлаштовані німці.

В інтерв’ю депутатка наголосила, що зараз у Німеччині немає втоми від війни, допомога триватиме. Вона розповіла, що культура допомоги в Німеччині дуже розвинута, і до українців тут позитивне ставлення.

“Українці не завдають жодного головного болю для якихось структур, тобто вони не є членами криміналітету. Це жінки з дітьми, які йдуть до школи. Тобто вони дуже часто приємні співрозмовники, вони відкриті та європейські. Для німців — це взагалі велике збагачення, тому що їм необхідні робочі руки. І вони будуть робити все, щоб українці тут відчували себе добре. І практично ця допомога ще триватиме”, – підкреслила вона.

Також, депутатка зазначила, що питання з пошуком житла, що було першочерговою проблемою рік назад, поступово вирішується. Сім’ї, що приїхали рік-півтора назад – поступово житло знаходять. Так само, актуальне питання пов’язане з дитячими садочками та школами:  де діти будуть ходити до школи,  чи можливо влаштувати дитину в дитячий садочок – вирішується.  Наразі, за словами Лілії Усік, питання, яке ще не вирішилося – це питання визнання кваліфікації.

На думку Усік, щодо працевлаштування найкраще було б починати з тандем-програм.

“Наприклад, людина приходить на якусь фірму і прикріплюється до німця чи німкені. Це інший колега чи колежанка, які допомагають людині інтегруватися. Тобто вони розповідають, як працювати, а вивчення мови відбувається на робочому місці. І зазвичай, коли мова практично необхідна, то вона вивчається набагато швидше, а не так, як українці вивчають зараз німецьку — 4 години 5 днів на тиждень”, – зауважила вона.

“Зараз у Німеччині немає втоми від війни, допомога триватиме”

Щодо настроїв німецького суспільства і політикума взагалі, українка наголосила: “Журналісти в Німеччині зазвичай досить сильні у сфері прав людини. Тобто для них ця війна не може когось втомити, тому що насамперед порушуються права людини настільки грубо, як це робить росія, ці всі жахливі постійні події… ”  Також зазначила, що в більшості у німців “захват від українців, їх мужності, і як вони борються проти  ворога, який виявився просто дуже жорстоким, але не настільки могутнім, як думали. Тобто постійно є захват, і українці через це мають дуже позитивний імідж.”

Повна версія інтерв’ю Лілії Усік на інтернет-сторінці Українського радіо.

Як повідомлялося, загалом Німеччина прийняла понад 1 млн українських біженців.

 

 

Джерело:  Українське радіо 
Фото: Лілія Усік, відкриті джерела 

Related posts