Секрети Дня семи сплячих юнаків: що приховує народна прикмета?

Секрети Дня семи сплячих юнаків

Секрети Дня семи сплячих юнаків: що приховує народна прикмета?

Згідно з народною прикметою, погода на День семи сплячих отроків (27 червня) визначає, якими будуть наступні сім тижнів. Але наскільки точна ця прикмета? І як маленький гризун пов’язаний з цим днем?

Погода на День семи сплячих юнаків

27 червня, в День семи сплячих юнаків, за народними прикметами, визначається погода на наступні сім тижнів. Прикмета каже: “Яка погода на День семи сплячих отроків, така вона буде наступні сім тижнів”. У 2024 році цей день, як завжди, припадає на 27 червня, цього разу це четвер.

До 16 століття День семи сплячих отроків стосувався погоди в кінці першого тижня липня. Але після введення григоріанського календаря відбулися зміни в датах, і тепер цей день припадає на 27 червня.

Прогноз погоди на 2024 рік

У четвер, 27 червня 2024 року, у багатьох регіонах Німеччини очікуються дощі та грози. Німецька метеорологічна служба попереджає про сильні грози, великий град, зливи та ураганні вітри.

Значення прикмети “Сім сплячих”

Чи означає погана погода наприкінці червня, що наступні тижні будуть такими ж?

Згідно з прикметою, якщо на День семи сплячих юнаків погода сонячна, то наступні сім тижнів будуть такими ж. Якщо в цей день йде дощ, то й наступні сім тижнів будуть дощовими. Прикмети кажуть: “Якщо на День семи сплячих юнаків сонячно, то сім тижнів буде ясно” і “Якщо на День семи сплячих юнаків йде дощ, то наступні сім тижнів будуть дощовими”.

Наскільки точна прикмета?

День семи сплячих юнаків має певну значимість для погоди. У Південній Німеччині точність цієї прикмети сягає до 70%. Однак чим північніше, тим менш точною стає ця старовинна прикмета. Для визначення погоди важливий не тільки сам день 27 червня, але і весь період з кінця червня до початку липня, коли часто встановлюється стійка метеорологічна ситуація.

Хто такі сім сплячих отроків?

Назва “Сім сплячих” пов’язана не з маленьким гризуном, який також називається соня, а з давньою легендою про сім сплячих отроків. Згідно з легендою, семеро християнських юнаків, рятуючись від переслідувань, сховалися в печері біля Ефеса (нині Туреччина) і були замуровані. Через майже 200 років їх виявили живими. Ця історія лягла в основу народної прикмети.

Католицький день пам’яті цих семи отроків відзначається в Німеччині 27 червня. Однак початкова дата була зміщена на кілька днів після введення григоріанського календаря в 1582 році, тому День семи сплячих отроків насправді припадає на 7 або 8 липня.

Від пращурів до сьогодення

День семи сплячих отроків і пов’язані з ним прикмети продовжують жити в народній культурі. Хоча точність цих прогнозів варіюється в залежності від регіону, вони залишаються цікавим прикладом того, як наші пращури намагалися передбачати погоду і шукали в ній закономірності

 


 

«Секрети Дня семи сплячих отроків: Що приховує народна прикмета?» — ПРОЧИТАТИ НІМЕЦЬКОЮ

ЛБК МОСТ  завжди актуальні новини Лейпцига, Саксонії, Німеччини- подписуйтесь на наш  канал новин в ТЕЛЕГРАМ и ФЕЙСБУК


Джерело: Mitteldeutsche Zeitung

Фото: Pixabay