Правила поїздки в Україну від JobCenter

 

Потрібно обов’язково повідомити JobCenter і отримати офіційний лист на схвалення поїздки письмово на електронну або звичайну пошту.ри отриманні допомоги з безробіття ви маєте право на оплачувану відпустку (Ortsabwesenheit – дослівно “відсутність на місці”). Тобто за час вашої відсутності ви все одно отримуватимете допомогу з безробіття. Однак ви повинні своєчасно повідомити про це JobCenter і отримати дозвіл на від’їзд (Ortsabwesenheit bewilligen lassen). Лише у цьому випадку ви зможете зберегти отримання фінансової допомоги.

Ви маєте право бути відсутнім максимально 21 день на рік (у сумі – 3 тижні). За відсутності терміном більше 3 тижнів, але менше 6 тижнів вам скоротять розмір допомоги. Якщо ви відсутні більше 6 тижнів, ви втрачаєте право на отримання допомоги по безробіттю.

Певної форми заяви немає. Достатньо у вільній формі написати повідомлення про ваші плани на від’їзд. Мета поїздки вказувати необов’язково. Заява має бути подана не пізніше ніж за тиждень до поїздки. Якщо ви не можете подати заяву особисто, у вас є можливість надіслати її поштою – електронною або звичайною.

У разі надсилання звичайною поштою рекомендуємо надіслати заяву листом у формі “з повідомленням про доставку” (Einschreiben), щоб ви могли довести, що лист дійсно був надісланий.

Якщо слідувати букві закону, то формально ви повинні дочекатися офіційного дозволу від JobCenter і лише потім маєте право на від’їзд.

Для відмови у відпустці у JobCenter має бути дуже вагома причина (наприклад, знаходження для вас відповідної роботи саме в період вашої відсутності).

Якщо ви плануєте виїхати на вихідні, наприклад, з п’ятниці до неділі, то немає необхідності повідомляти про це JobCenter.

Джерело: @ASA_de

Фото: ccnul.de