День Німецької єдності (нім. Tag der Deutschen Einheit) — національний день Німеччини, що святкується 3 жовтня та є вихідним днем. Цього дня у 1990 році відбулося об’єднання двох німецьких республік в єдину Федеративну Республіку Німеччину.
Є одним з дев’яти загальнодержавних свят Німеччини, що відзначаються в усіх землях.
День Німецької єдності в сучасному вигляді відзначається з 1990 року, але його коріння сягає часів закінчення Другої Світової війни, коли Німеччина розділилася на дві частини. В 1953 році в НДР відбулися масові заворушення проти прорадянського уряду. У ті роки це не принесло жодного результату, але в пам’ять про ті події в ФРН в 1954 році затвердили День Єдності, який відзначався щороку 17 червня.
Коли в 1989 році Берлінська стіна була зруйнована і дві країни німецького народу знову стали однією, виникло питання про перегляд дати цього свята. Вирішили обрати 3 жовтня, адже саме тоді НДР і Східний Берлін приєдналися до ФРН. Цей день і був закріплений як святковий в договорі про об’єднання Німеччини.
Традиції святкування
Хоча День Єдності зробили основним святом нації відразу для всією країни, в різних частинах Німеччини традиції його проведення відрізняються. Найбільш грандіозно цей день проходить у столиці об’єднаної Німеччини – Берліні. До Дня Німецької єдності підіймають прапори, проводять фестиваль біля будівлі Рейхстагу. Політики виступають з промовами, по ТВ йдуть телепередачі про історію Німеччини. У Берліні проводяться концерти просто неба або інші урочистості біля Бранденбурзьких воріт.
Офіційне святкування з нагоди Дня Німецької єдності зазвичай відбувається в столиці федеральної землі, яка якраз головує в Бундесраті. Традиційно в місті, де проводиться святкування, організовують міський фестиваль (нім. Bürgerfest). На імпровізованій алеї федеральних земель кожна земля Німеччини має свій павільйон.
Джерело: migrant.biz.ua, protokoll-inland.de
Фото: Pixabay