Зачаровані Лейпцигом

Місто біля лип, столиця ярмарків, колиска великих музикантів та мислителів – це незабутній Лейпциг
 

Перейнятися атмосферою міста, відчути його смак, торкнутися історії мені і ще 40 українкам допомогла громадська організація Лейпциг-міст культур (Integrationsverein Leipzig-Brucke der Kulturen e.V.), організувавши безкоштовну екскурсію з мистецтвознавцем Оленою Беленіновою. Зустріч призначили навпроти головного вокзалу Лейпцига,  однієї з визначних пам’яток міста. Будівля вокзалу була побудована на початку XX століття важається однією з найбільших у світі та найбільшою в Європі. Сьогодні в приміщенні вокзалу розташовані більше 100 магазинів та кафе.. Щодня його відвідують більше 100 тисяч людей.


 

Екскурсія з Оленою Бєленіновою – це маленька подорож вуличками великої історії. Заснування Лейпцига, хутряні мануфактури, розвиток торгівлі, перша у світі газета, пасажі – кожен будинок та вулиця Лейпцига варті окремого роману. Не поспішаючи ми наблизилися до церкви Святого Миколая – з однієї з найстаріших церков Лейпцига, зведеної у XII столітті. У стінах храму великий І.С. Бах вперше виконав свій безсмертний твір «Пристрасті за Матвієм». Тут знаходиться найбільший орган у Саксонії (6806 труб), звучання якого можна почути щосуботи о 17.00. У 1989 року саме звідси почалися мирні протести із закликами знести Берлінську стіну.


 

Завітали ми і до Ринкової площі, на якій розташована Стара ратуша. Будівля була збудована у XVI столітті за проектом саксонського архітектора П. Шпека і вважається найкрасивішою ренесансною ратушою у Німеччині. У середні віки на цій площі проходили не лише торгові ярмарки, але також лицарські турніри та публічні страти.


 

А ось новий будинок міського муніципалітету, зведений на початку XX століття на місці знесеного замку XIII століття, вражає своєю монументальністю. Тут працює міська рада на чолі з обербургомістром. З 90-метрової вежі Ратуші відкривається чудовий вид на центр міста, парки, силуети міських церков.


 

Основний будинок одного з найстаріших університетів Європи, з прилеглою церквою, оперний театр, Гевандхаус (міський концертний зал), фонтан Мендебруннен – все це можна побачити на найбільшій площі Саксонії Августусплатц.


 

Обов’язкове відвідування церкви св.Фоми (Томаскирхе). Вона є найстарішою та найзнаменитішою церквою Лейпцига. Ця готична споруда пов’язана з ім’ям геніального композитора Йоганна Себастьяна Баха. Тут вперше прозвучало багато його творів і спочивають його останки. У цій церкві в 1519 виступав з проповіддю Мартін Лютер. Перед церквою встановлено пам’ятник Баху, який за власний кошт замовив Фелікс Мендельсон – Бартольді.

Кожна вуличка в центрі Лейпцигу так чи інакше співзвучна з геніальними іменами: Роберта Шумана та Клари Вік, Ріхарда Вагнера, Йоганна Гете, Едварда Гріг, Густава Малера, Петра Чайковського.


 
Наша екскурсія завершилася біля льоху Ауербаха. Вперше це місце згадується в 1428, як таверна, де торгували вином. Саме тут, згідно повісті Гете, відбулася зустріч Фауста та Мефістофеля. Сьогодні льох став найзнаменитішим рестораном Лейпцига. Сюди прямують всі туристи, щоб скуштувати страви саксонської кухні або випити філіжанку кави з шматком торта від Мефістофеля. Поряд із встановленими при вході скульптурними групами можна зробити пам’ятну фотографію, а також, загадавши бажання, потерти лівий черевик доктора Фауста. Воно обов’язково рано чи пізно здійсниться.


 

Матеріали надані Оленою Бєленіновою

Фото Wikipedia