Як економити на опаленні квартири та правильно провітрювати приміщення

З настанням холодів виникає питання: опалювати квартиру чи ретельно економити та сидіти одягненим у холоді?

Енергетична незалежність – одна із складових перемоги. Отже, до використання ресурсів на опалення слід ставитися відповідально. Викликом для німецького суспільства, а разом з ним і новоприбулих українців є економія газу та електроенергії. До того ж витрати на опалення орендованого житла відносяться до експлуатаційних витрат, тому повністю виставляються в рахунок орендарю. Якщо протягом року аванси, сплачені у складі повної орендної плати (Warmmiete), виявляться меншими за вартість опалення відповідно до вимірювань лічильників, доведеться доплатити. Економію буде відшкодовано. Отже, на перший погляд здається, що є сенс одягатися тепло та сидіти у холоді.

Але з іншого боку, можна завдати будинку та здоров’ю великої шкоди, якщо житло не опалювати, оскільки вологість у квартирі при низьких температурах тягне за собою виникнення плісняви. А хто винен у збитку, той і буде запрошений до каси.

Щоб у житловому приміщенні не збиралася вологість, потрібно регулярно провітрювати. А щоб волога не конденсувалася на холодних стінах, її потрібно опалювати.

Мистецтво полягає у знаходженні правильного балансу між провітрюваннями та опаленням. Отже, розберемося, як це робити по-розумному.

Виявляється, різні приміщення потребують різного підходу. Почнемо із ванної кімнати. Після прийняття душу або ванни потрібно звільнити плитку від вологи, наприклад скребком з гумою, повністю відкрити вікна (якщо вони є) і провітрювати 5-10 хвилин, щоб позбавитися вологого повітря у ванній кімнаті. Довше провітрювати не потрібно, щоб стіни не охолонули. Холодні стіни – роздолля для плісняви.

Вологі рушники не варто вішати на гачки на стіні, тому що на поверхні під ними може утворитися пліснява. Сушити їх слід на обігрівачі. Ванну кімнату краще опалювати весь час і підтримувати в ній температуру близько 22-23 градусів.

А ось у спальні достатньо мати температуру 17 градусів. Вранці після пробудження кімнату потрібно провітрити, щоб замінити водяну пару, яку люди утворюють під час сну, свіжим повітрям.

Оптимальна температура на кухні – 18 градусів. Кухню потрібно провітрювати щоразу після приготування їжі, щоб водяна пара вийшла назовні. Якщо є можливість, провітрювання роблять перехресними – тоді достатньо п’яти хвилин, щоб замістити вологе повітря свіжим і при цьому не втратити тепло у прогрітих стінах.

У житлових кімнатах рекомендована температура – ​​20 градусів.

Якщо ви їдете на кілька днів, температуру в оселі краще знизити до 15 градусів. Під час сну нормальну температуру можна знизити на 5 градусів. За даними Федерального агентства з охорони навколишнього середовища домогосподарство з трьох осіб виділяє приблизно від 6 до 14 кг води на людину на добу через виділення водяної пари (наприклад, під час сну), а також під час прийняття душу, прання, сушіння білизни, приготування їжі та через рослини, акваріуми та інші джерела вологи. Щоб винести воду назовні, необхідно сім разів забезпечити повітрообмін.

Загалом, чим холодніше повітря, що надходить ззовні, тим більше вологи може поглинути, коли нагрівається всередині приміщення.

Восени та взимку не рекомендується сушити білизну у приміщенні. По можливості, сушарку слід розмістити на балконі або у спеціальному загальному приміщенні у будинку.

Шафи, полиці, інші меблі та штори не слід розміщувати безпосередньо на зовнішніх стінах, а принаймні на відстані 10 сантиметрів один від одного та від стін для кращої циркуляції повітря.

 

Джерело: ASA_de