Радіодиктант національної єдності-2023. Коли відбудеться та де слухати

Радіодиктант національної єдності – щорічний флешмоб, який проводять у День української писемності та мови. У 2023 році це свято, приурочене до Дня пам’яті Нестора Літописця, відзначатимуть 27 жовтня.

Всеукраїнський радіодиктант був започаткований у 2000 році командою Українського Радіо і з того часу став найбільшим україномовним флешмобом. Головна мета події — не перевірити грамотність учасників, а об’єднати українців і знавців української мови по всьому світу.

Текст Радіодиктанту національної єдності-2023

Автором тексту Радіодиктанту-2023 під назвою “Дороги України” стане українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Читатиме – актор театру та кіно Олексій Гнатковський, що зіграв Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”. До методичної роботи долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Трансляція радіодиктанту почнеться 27 жовтня з 11:00 та триватиме до 12:00 години на наступних ресурсах:

Текст Радіодиктанту оприлюднять 30 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо та Суспільного Культура.

Як відправити свій диктант на перевірку

  • поштою, паперовим листом – на адресу Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26, гриф дати надсилання повинен бути не пізніше 29 жовтня.
  • на e-mail – сфотографувати чи відсканувати текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати на rd@suspilne.media до 11:00 30 жовтня.

До написання Радіодиктанту можуть долучитися українці, що були змушені виїхати за межі держави через російську агресію.

 

У 2022 році Радіодиктант відбувся всупереч російським обстрілам та відключенням електроенергії. Понад 500 тисяч людей в Україні та інших країнах написали текст Ірини Цилик “Твій дім”, який зачитала актриса Ада Роговцева. Свої диктанти на перевірку відправили понад 40 тисяч людей.

Радіодиктант національної єдності 2022 без помилок не написав ніхто. Переможцями стали двадцять учасників, які допустили одну або дві помилки. Серед переможців минулорічного диктанту дві школярки 7 та 10 класу, жительки тимчасово окупованої території Луганської області та харків’янки, яка перебуває в Німеччині.

Крім того, листи надходили з усієї України, включно з тимчасово окупованими територіями, а також із більш як двох десятків інших країн: Польщі, Швейцарії, Португалії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Чехії, Франції, Казахстану, Грузії, Молдови, Нідерландів, Іспанії, Індії, Норвегії, Італії, Ірландії, Лаосу, Австрії, Ізраїлю, Об’єднаних Арабських Еміратів, Канади та США.

 

 

 

Джерело: Українські новини
Фото: з відкритих джерел 

Related posts