Чи потрібно декларувати допомогу від міжнародних організацій та інших держав?

Українці не повинні декларувати матеріальну допомогу, яку отримали від інших країн та міжнародних організацій через війну.

Про це повідомили у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) у відповідь на  звернення українців, які отримують грошову допомогу від України, міжнародних організацій або інших держав через війну.

Чи потрібно декларувати допомогу від міжнародних організацій та інших держав?

Ні. Незалежно від того, чи перебували ви на території України чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.

“Якщо ви вже подали декларацію, в якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати”, — зазначили у НАЗК.

Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.

Отже, не потрібно декларувати допомогу, виплачену за рахунок:

  • коштів іноземних держав (йдеться, зокрема, про виплати українцям, які виїхали за кордон унаслідок повномасштабного вторгнення РФ), крім коштів, отриманих від РФ;
  • міжнародних організацій (наприклад, за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, коштів ЮНІСЕФ, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні).

Чи треба декларувати грошову допомогу від України?

Так. Таку допомогу треба декларувати.

Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) від держави, у тому числі за поданими через платформу “єДопомога” заявками.

Більше роз’яснення про декларування можна прочитати на сайті НАЗК.

 

Джерело: НАЗК, Укрінформ
Фото: НАЗК

Related posts