Для українців спрощують процедуру оформлення паспортних документів

Державна міграційна служба України повідомила про спрощення з 5 червня 2023 року процедури отримання паспортних документів для громадян України.

Схвалена урядом на черговому засіданні, ця постанова покликана забезпечити більшу доступність та ефективність процедурного процесу оформлення документів для українців. Розробка цих змін проводилася командою Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з тимчасово окупованих територій.

Починаючи з 5 червня, всі територіальні органи Державної міграційної служби України, а також дипломатичні установи за кордоном, отримали прямий доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян України. Це дозволить їм самостійно формувати витяги з цього реєстру, стосовно реєстрації народження громадян України та місця їхнього походження.

Тож для громадян значно спрощується процедура отримання паспортних документів. Зокрема, це дозволить українцям, які виїхали з тимчасово окупованих територій чи перебувають за кордоном через збройну агресію рф, швидше оформити свої паспорти.

Таке нововведення оптимізуватиме роботу органів ДМС та дозволить істотно скоротити час обробки запитів на отримання паспортів.

 

 

 

Джерело: dmsu.gov.ua
Фото: pixabay.com