Чи може одержувач соціальної допомоги в Німеччині купити авто?

Багато біженців з України оформлюють допомогу з безробіття, оскільки не можуть знайти потрібну роботу. Але за наявності деякої суми грошей, яку тимчасові переселенці привезли із собою або колись заробили до ФРН, вони можуть придбати недороге авто. У зв’язку з цим часто виникають питання, чи не вплине на отримання допомоги купівля автомобіля, яким транспортним засобом можна володіти.

Як правильно купити авто на соціалі: що потрібно знати?
У заяві до центру зайнятості (Jobcenter) обов’язково необхідно вказати наявність автомобіля та його ринкову вартість. Якщо допомога вже виплачується та куплений недорогий автомобіль, вказати його наявність можна при повторному поданні заяви. Також можна уточнити, що робити, щоб не порушувати встановлені правила у куратора центру зайнятості

Чи може біженець купити авто у Німеччині?
Так, для біженців у Німеччині жодних перешкод до такої покупки немає, але одержувачам допомоги з безробіття важливо, щоб центр зайнятості вважав авто прийнятним.

Що таке прийнятний автомобіль?
Транспортний засіб визнається прийнятним, якщо його реальна ринкова вартість не більше 7 500 євро. У деяких випадках прийнятною може бути визнана і більш дорога машина (наприклад, якщо заявник має велику сім’ю, є фізичні обмеження, що вимагають використання спеціального обладнання).

Який автомобіль підходить для Hartz 4?
Відповідно до рішення Федерального соціального суду від 06.09. 2007, прийнятними для одержувачів соціальної допомоги  визнаються транспортні засоби не дорожчі за 7500 євро.

Чи зараховується автомобіль у Hartz 4?
Якщо авто класифікується, як відповідне нормам , воно визнається частиною недоторканного активу і не зараховується в Hartz4 (Соціальний кодекс SGB, книга II, Розділ 12 Активи, що підлягають розгляду). Тобто його наявність ніяк не вплине на розмір виплат.

Джерело: verlag.de

Фото: pixabay