Перше виконання у Лейпцигу: “Йорам” Пауля Бен-Хаїма.

Прем’єра в Лейпцигу: Вперше в Гевандхаусі можна почути ораторію для солістів, хору та оркестру op.18 “Йорам” Пауля Бен-Хаїма, попередника сучасної ізраїльської музики. Концерт розпочнеться у неділю, 10 липня 2022 року, о 19:00.

Відвідувачі також запрошуються на концерт-вступ «Йорам – заново відкрита німецько-єврейська перлина ораторії» із проф. Яша Нємцов (Веймар) о 18 годині у Шуман-Ек у Гевандхаусі. Обидва заходи є частиною програми відвідування колишніх єврейських мешканців Лейпцигу та їхніх нащадків. Вони є продуктом співпраці між містом Лейпциг, центром культури та зустрічей Ariowitsch-Haus e. В. та Лейпцизький синагогальний хор. Квитки можна придбати у всіх відомих касах.

200, переважно молодих, учасників взяли участь у цій величезній роботі. Чотири солісти, п’ять хорів та Академічний оркестр Університету Галле інтенсивно працювали над музикою та текстом. До участі було запрошено ансамбль із дванадцяти співаків із Києва, міста-побратима Лейпцига. Українські гості виконають частину ораторії як солісти. Вони будуть гостями у Лейпцигу протягом тижня та виконають мотети у Томаскірхі у п’ятницю, 8 липня, о 18:00.

Масштабна ораторія Пауля Бен-Хаїма дуже драматично розповідає про долю єврея Йорама. Це історія про несправедливість, вигнання та сумніви, вона представляє німецько-єврейську культуру 1933 року, незадовго до її зникнення.

Джерело та фото: Leipzig.de