Оформлення та продовження дії паспорта

Посольство України в Берліні разом з Консульськими відділами надає актуальну офіційну інформацію щодо оформлення та продовження дії паспорта. Головні тезиси містяться в цій статті.

Процедура оформлення чи продовження дії стосується винятково закордонного паспорта. Консульські послуги не включають вчинення таких дій щодо внутрішніх паспортів старого та нового зразків (книжечки та ID-картки). За всі питання стосовно внутрішніх паспортів відповідальна Державна міграційна служба.

Оформлення паспорта здійснюється за попереднім записом, однак слід ураховувати, що система часто працює нестабільно. Виготовлення документа здійснюється в Україні, тому процедура займає від 3 до 6 місяців. Окрім того, пріоритет у виготовленні мають особи, що перебували в Німеччині до 24 лютого. Послуга є платною:

  • 120 євро – дорослий паспорт (16+);
  • 37 євро – дитячий (до 16 років).
Оплата здійснюється безготівковим розрахунком в приміщенні Посольства платіжною карткою girocard або заздалегідь на банківські реквізити Посольства (у цьому разі під час подачі документів при собі необхідно мати оригінал підтвердження оплати – чек з банку).
Продовження дії паспорта відбувається без попереднього запису (у порядку живої черги на місці) з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 13:00. Не продовжується дія паспорта старого зразку з червоною обкладинкою. Продовжений паспорт дає змогу подорожувати, тобто є чинним на одному рівні з новим. Варто звернути увагу, що продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за три місяці до закінчення терміну його дії.
Для вчинення зазначної дії подаються такі документи:

1. Заповнена заява на продовження паспорта.

2. Закордонний паспорт (оригінал).

3. Свідоцтво про народження (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).

4. Паспорт законного представника (у разі подачі документом законним представником для продовження паспорта дитини).

Процедура продовження є безоплатною й відбувається в день звернення до Консульського відділу Посольства України у ФРН.
Крім цього, до паспорта може бути внесена інформація про дітей, які не досягли 16 років, якщо в них відсутній паспортний документ. Присутність дітей не обов’язкова.

Related posts