GEW: Великий брак кваліфікованих кадрів у сфері освіти

За даними Союзу освіти та науки (GEW), нестача кваліфікованих кадрів у сфері освіти виходить з-під контролю. “У найближчі п’ять-шість років нам не вистачить 200 000 співробітників у сфері дошкільної освіти та 250 000 у школах”, – заявила голова GEW Майке Фіннерн перед початком Дня профспілки GEW у Лейпцигу у вівторок.

Необхідне покращення умов праці

Фіннерн вимагав покращення умов праці та зниження стресу. Майже 92 відсотки вчителів наразі повідомили, що вони перевантажені. Крім того, на деяких курсах підготовки вчителів відсоток відсіву сягає 50 відсотків. “Без привабливих умов у нас не буде молоді”, – наголосив глава GEW.

Найближчими роками GEW очікує, що до 400 000 дітей та молодих людей з України отримають догляд та навчання у дитячих садках та школах. “Це знову збільшує нестачу кваліфікованих робітників, тому що для цього потрібні десятки тисяч спеціально підготовлених вчителів”, – пояснив Фіннерн.

На профспілковому дні GEW у Лейпцигу 432 делегати з 16 федеральних земель обговорюватимуть поточні проблеми до п’ятниці. Профспілковий з’їзд найбільшої організації у сфері освіти проходить лише раз на чотири роки.

 

Джерело: mdr.de

Свiтлина: pexels.com