Фестиваль Вагнера

Лейпцизька опера влітку 2022 року представить усі 13 завершених музичних драм із творчості Ріхарда Вагнера – на прощання з генеральним музичним та художнім керівником професором Ульфом Шірмером. Виняткова святкова подія «Вагнер-22» — це особлива подяка Ульфа Шірмера глядачам та місту.

З 20 червня по 14 липня 2022 року «Вагнер 22», як центральний фестиваль класичної музики в музичному місті Лейпциг, виконуватиме опери Вагнера в хронологічній послідовності – чотири частини циклу «Кільце» прямують одна за одною.

Окрім відомих сценічних творів від «Летючого голландця» до «Парсіфаля», у програмі також – ранні роботи Ріхарда Вагнера: «Феї», «Заборона кохання» та «Рієнці».

Лейпцизька опера також вшанує пам’ять колишнього оперного режисера та генерального музичного керівника Густава Брехера, якому першим прийшла ідея цього музично-романтичного синтезу мистецтв і який звернув міжнародну увагу та привів до визнання Лейпцизьку оперу за допомогою авантюри.

Окрiм того, за співпраці з Інститутом музикознавства Лейпцизького університету, організовується симпозіум «Початки – Німецька імперія та націонал-соціалізм – НДР та недавнє минуле».  Також симпозіум розглядатиме суперечливе ставлення Вагнера до музики композитора та диригента Лейпцигського Гевандхаусу Фелікса Мендельсона Бартольді.

А відомий музикознавець і дослідник Вагнера проф. Лауренц Люттекен з Університету Цюріха в лекції проллє світло на постать Ріхарда Вагнера в контексті лівого гегельянства.

Завершать фестиваль Вагнера музичні салони, прогулянки та екскурсії.

Програма, квитки та інформація – на oper-leipzig.de

Related posts