Фестиваль готів у Лейпцигу

Найбільший у світі фестиваль готичної музики та мистецтва пройде в Лейпцигу з 3-го по 6-е червня цього року. Wave-Gotik-Treffen (WGT) проводиться з 1992 року на П’ятидесятницю (нім. Pfingsten). Неофіційно фестиваль відкривається вже вночі у четвер, тоді як офіційні запуски Wave-Gotik-Treffen розпочинаються у п’ятницю і продовжуються до ранку вівторка (понеділок — офіційний святковий день). На час фестивалю відвідувачі зупиняються у готелях Лейпцигу або, найчастіше, заселяються у наметове містечко на території комплексу Агра (нім. Agra Halle).

Число учасників щорічних виступів складає близько 200 виконавців у жанрах дарквейв, синті-поп, акустичний фолк, неофолк, середньовічний рок, готик-рок, дет-рок, електро/EBM/індастріал. На фестивалі відбуваються різноманітні ярмарки, прем’єри фільмів та аудіопродукції, виставки музеїв та галерей, рольові ігри, церковні концерти, інсценовані середньовічні ярмарки

На відміну від інших фестивалів Wave-Gotik-Treffen проводиться у багатьох районах Лейпцигу і з 2001 року користується підтримкою, зокрема фінансової, міської влади. Також фестиваль є офіційним заходом міста та входить до культурної програми міського туристичного відділу.

Фото: Alexander Mermelstein