Bachfest Leipzig 2022 – фестиваль Баха

З 9 по 19 червня 2022 року інтерпретатори Баха та друзі з усього світу знову зустрінуться у Лейпцигу, щоб відсвяткувати великий бахівський фестиваль із більш ніж 150 заходами на честь Йоганна Себастьяна Баха.

Святом Баха місто Лейпциг вшановує великого композитора, який був тут кантором з 1723 до своєї смерті в 1750 році. Цього сезону найважливіший музичний фестиваль Лейпцига під девізом «Ми — сім’я» нагадує про традицію сім’ї Баха: у 17 та 18 століттях вони збиралися раз на рік у певному місці в Тюрінгії, щоб складати музику та святкувати разом.

Благодійний концерт «Подаруй нам мир» із Молодіжним симфонічним оркестром України

У день відкриття Бахівського фестивалю, 9 червня 2022 року, Молодіжний симфонічний оркестр України дасть глобальний благодійний концерт у церкві Св.Хоми о 21:00 із творами Йоганна Себастьяна Баха, Миколи Лисенка, Густава Малера та Фелікса Мендельсона-Бартольді, зокрема знамениту «Українську сюїту» Лисенка.

BachStage: Open Air на ринку

Молодіжний симфонічний оркестр України також відкриє BachStage 10 червня 2022 року о 19:00 на ринковій площі Лейпцига. Безкоштовна пленерна програма, з творами Баха у різних обробках, буде представлена ​​до 12 червня 2022 року. На цей сезон заплановано три абсолютно різні основні номери: «Літаючий Бах» – чотириразові чемпіони світу з брейк-дансу Flying Steps та оперний режисер Крістоф Хейгель представлять захоплюючу виставу на музику майстра бароко 10 червня о 21:15.

11 червня о 21:15 лейпцизька група Firebirds, розширена «Firebirds Rockestra», так би мовити, перевертає Баха та дозволяє вам відчути ритм Баха у рок-н-ролі 50-х та 60-х років.

У фіналі 12 червня о 21:00 «BachStage» запрошує вас на камерну версію Страстей за Іваном, в якій хорали заспівають разом із глядачами.

Розминка: «500 хвилин Баха».

Щоб налаштуватися на Бахівський фестиваль, у середу, 8 червня 2022 р., музику Йоганна Себастьяна Баха та аранжування його творів можна буде почути на коротких концертах у церкві Св. Хоми (Томаскірхе) та навколо неї протягом більш ніж восьми годин. «500 хвилин Баха» розпочинаються о 15:22, останній номер програми заплановано на 23:00. Вхід є вільним протягом дня.

Основні моменти включають генеральну репетицію концерту відкриття Бахівського фестивалю з Thomanerchor Leipzig, конкурс органів між органістом Томаса Йоханнесом Лангом та асистентом органіста Лукасом Ейлером, а також концерт дзвонів у Томаскірххофі.

Вручення медалі Баха серу Андрашу Шиффу

Традиційно Лейпциг нагороджує видатного інтерпретатора Баха на однойменному фестивалі: цього року медаль Баха міста Лейпцига дістанеться піаністу серу Андрашу Шиффу – одному з найважливіших інтерпретаторів Баха нашого часу. Протягом усього свого життя артист, який народився в Будапешті у 1953 році, ставив клавішну музику Баха на сучасний рояль у центрі своїх концертів. Премія буде вручена на фестивалі Баха 16 червня 2022 року.

Квитки

Квитки на фестиваль усіх цінових категорій доступні на сайті www.bachfestleipzig.de/tickets.Квитки можна придбати в Лейпцигу в музичному магазині Oelsner, у квитковій галереї та магазині музею Баха.

Як і на кожному бахівському фестивалі, цього разу також є можливість придбати квитки за 15 євро, які продаються за 15 хвилин до початку концерту в денних та вечірніх касах.

час та місце

Бахівський фестиваль у Лейпцигу

9–19 червня 2022 р.,

різні майданчики

“BachStage”

з 10 по 12 червня 2022 р.

Лейпцизький ринок

“500 хвилин Баха”

8 червня 2022 р., з 15:22 до 23:42,

Thomaskirche Leipzig.

Додаткова інформація та повна програма

www.bachfestleipzig.de

Джерело  Leipzig.de

Фото  Wikimedia